MADRID, SPAIN - MARCH 01: Cristiano Ronaldo of Real Madrid in action  during the Spanish league football match Real Madrid vs  Las Palmas at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid on March 1, 2017.

Burak Akbulut / Anadolu Agency

Tíz emberrel, 3-1-re égett a Real, de jött Ronaldo

2017. 03. 02. 06:40

Elképesztő mérkőzésen mentett hazai pályán pontot a Királyi Gárda szerdán, a középcsapatnak számító Las palmas ellen.

A La Liga 25. fordulójának mérkőzéseit játszották Spanyolországban és miközben a Barcelona kiütéses győzelmet aratott a Sporting Gijon ellen (6-1), a nagy rivális Real Madrid csúnyán megszenvedett azzal a Las Palmassal, amely fennállása alatt még sosem nyert a Bernabeu-stadionban (28 vereség, 4 döntetlen volt a mérleg a mérkőzés előtt.)

Pedig a házigazdák számára remekül indult a mérkőzés, a Real Madrid már a 8. percben megszerezte a vezetést Isco góljával, de Tana alig két perc múlva egyenlített. Nem sokkal később Álvaro Morata lőtt egy lesgólt, aztán a mérkőzés során még kettőt, de a játékvezető egyiket sem adta meg.

A vendégek sokkal nagyobb vehemenciával játszottak, meglepetésre olykor fölényben játszottak, de ez gólokban csak aztán mutatkozott meg, miután a második félidő elején, a 47. percben Gareth Bale előbb belerúgott Jonathan Vierába, majd kakaskodott kicsit az ellenfél középpályásával és ezért villant a piros.

Az 56. percben büntetőből szerezte meg az előnyt a Las palmas – Sergio Ramos kezezett -, majd három perccel később Kevin-Prince Boateng használta ki Keylor Navas bénázását. 1–3

Fogadj a szezon legjobb meccseire a Tippmixpron!

A Bale kiállítása utáni rövidzárlat és a bekapott gól ellenére sem adta fel a Real, sőt, rendezte sorait és tíz emberrel is nyomás alá helyezte az eredmény megörzésére törekedő vendégeket, akik jobbára kontrázgattak, de csak helyzetekig jutottak.

Nem úgy a Real. A 86. percben büntetőhöz jutottak a hazaiak Cristiano Ronaldonem hibázott, majd három perccel később ki más, hát persze, hogy újra ő emelkedett a legmagasabbra egy szögletet követően, és fejelt a hálóba. 3–3

Ha már a Barcelonával kezdtük zárjuk is keretbe a történetet: a katalánok a madridiak két bukott pontjának köszönhetően pontelőnnyel átvették a vezetést a tabellán.

Spanyol bajnokság, La Liga, 25. forduló, eredmények:

Real Madrid–Las Palmas 3–3
Gól: Isco 8., C. Ronaldo 86., 89. – az elsőt 11-esből, ill. Tana 10., J. Viera 56. – 11-esből, K.-P. Boateng 59.
Celta Vigo–Espanyol 2–2
Gól: Aspas 21., Wass 30., ill. G.  Moreno 28., Piatti 32.
Granada–Deportivo Alavés 2–1
Gól: Mubarak 38., Cuenca 53., ill. Camarasa 57.

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Barcelona–Sporting Gijón 6–1

Gól: Messi 9., Juan Rodríguez 11. – öngól, L. Suárez 27., Alcácer 49., Neymar 65., Rakitic 87., ill. Carlos Castro 21.
Osasuna–Villarreal 1–4
Gól: R. Torres 64. – 11-esből, ill. Soriano 2., Soldado 27. – 11-esből, Borré 74., 78.