“A Fradi nem csinált semmit”

Szerda este, a Magyar Kupa nyolcaddöntőinek utolsó mérkőzésén a Ferencváros Kispesten is nyerni tudott a Honvéd ellen (2-0) és ezzel biztosította helyét a legjobb nyolc csapat közt.

Érdekes meccs volt, annyi szent, mert a találkozón szinte végig a Honvéd dominált, alakított ki helyzeteket, mégis a Fradi örülhetett a végén.

Valami ilyesmit látott a Honvéd edzője, Marco Rossi is, aki ezért volt bosszús Bognár játékvezető hármas sípszava után.

Ma, ha szigorúan vesszük a Ferencváros rúgott két gólt és nem csinált semmit, nem volt annyira élvezhető a mérkőzés, mint az első meccs Groupama Arénában. Négy meccset játszottunk a Ferencvárossal, minden meccsen megvertek minket, mert gyatra a helyzetkihasználásunk ellenük

– fogalmazott a Honvéd olasz mestere.

Fogadj a szezon legjobb meccseire a Tippmixpron!

Thomas Doll a a saját taktikájában látta a titok nyitját. Furcsa módon három belső védő mellet nem egyszer a két szélső védő is vonalba húzódott, így a Fraditól némiképp szokatlan módon öt védő óvta Dibusz Dénes  kapuját a góltól.

Tudtuk az elején is, hogy ez egy nehéz mérkőzés lesz. Az volt a helyes döntés, hogy öt játékossal védekeztünk. Ez nem azzal függ össze, hogy be akartunk állni védekezni, inkább azzal, hogy a Honvéd középpályásainak, támadóinak kevesebb helyet hagytunk. Az első félidőben volt pár olyan szakasz, ahol különböző szerkezeti problémáink voltak. A második félidőben újrarendeztük a sorainkat, a fiúk ezt nagyon jól hajtották végre, nem adtak esélyt a Honvédnak.