Kétgólos hátrányból fordítva nyert a Real Madrid

Vasárnap este a Villarreal otthonába látogatott a Real Madrid a spanyol labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában. Zidane csapatára nem várt könnyű mérkőzés, hiszen a hazaik kapták a legkevesebb gólt a bajnokságban, ráadásul négy mérkőzés óta veretlenek voltak, míg a madridiak egy Valencia elleni vereséggel “melegítettek” az összecsapásra.

Az első félidőben inkább a Villarreal akarata érvényesült, de gólt nem tudtak szerezni. A fordulást követően aztán hat perc alatt kettőt berámolt a Sárga Tengeralattjáró, előbb Manu Trigueros, majd Cédric Bakambu talált Keylor Navas kapujába (2-0).

Ezek után több sebességi fokozattal feljebb kapcsolt a Real, és húsz perc alatt három gólt szerezve megfordították a mérkőzést.

A 64. percben a sérülése után először kezdő Gareth Bale fejelt a kapuba (2-1), majd tíz perccel később Cristiano Ronaldo magabiztosan értékesítette a kezezés miatt megítélt büntetőt (2-2). Újabb tíz percre rá jött a csereként beálló Álvaro Morata és Marcelo bal oldali beadása után a kapuba bólintott (2-3).

Győzelmével a Real visszavette az első helyet a tabellán az Atlético Madrid ellen diadalmaskodó FC Barcelonától. A királyiak beállították a katalánok 1944-es rekordját, miután sorozatban 44. tétmeccsükön szereztek gólt.

Fogadj a szezon legjobb meccseire a Tippmixpron!

Eredmény – La Liga, 24. forduló

Villarreal – Real Madrid 2-3 (0-0)
Gólszerző: Trigueros (50.), Bakambu (56.) ill. Bale (64.), C. Ronaldo (74. – büntetőből), Morata (84.)