Zinedine Zidane: Insigne gólja “felba…tt” kicsit

2017. 02. 16. 10:43

A Bajnokok Ligája szerdai játéknapján a Rela Madrid hátrányból felállva verte 3-1-re az olasz Napolit, míg a Bayern München a félidei 1-1 után jószerivel kiütötte a második félidőben az Arsenalt (5-1).

Zinedine Zidane sajátosan fogalmazott a mérkőzést követően.

Ilyen a futball. A kezdő sípszótól remekül játszunk, intenzív nyomás alatt tartjuk az ellenfelet, erre egyszer átjönnek a térfélen és gólt rúgnak. Lorenzo Insigne találata egy kicsit felba…ott

– olvasható a Real Madrid francia edzőjének szókimondó nyilatkozata a goal.com oldalon.

Szó, mi szó, az olasz szélső a mérkőzés elején valóban parádés találatot szerzett cirka 30 méterről.

A mérkőzés végé persze meg lett az eredménye a játékunknak. Benzema tudja, hogy a kritikus pillanatokban, mi a legjobb döntés, bár örültem volna, ha még egy gólt szerez lehetőségeiből. Jó eredményt értünk el, de nem dőlt el a továbbjutás. Mindkét csapatnak 50-50 százalék esélye van. Ne feledjük, a Napolinak elég egy 2-0 hazai pályán, ezért nehéz meccsre számítok a visszavágón

– figyelmeztette a játékosait Zidane.

A világ legjobb csapatával találkoztunk ma, de ez még nem jelenti azt, hogy többet kell hibáznunk a szokásosnál. Mégis ezt tettük, kár érte. A visszavágó? Megpróbálunk kettő nullára nyerni, de nem valószínű, hogy ezt a Real Madrid hagyja majd. Ami biztos, szurkolóink megtöltik a San Paolo stadiont, ami maga a pokol a Madrid számára

– vélekedett a Napoli mestere Maurizio Sarri.

Arséne Wenger már nem volt ennyire boldog a müncheni 5-1 után.

Az első félidőben egészen jól játszottunk, sőt, még szünet előtt volt két lehetőségünk betalálni. Aztán elvesztettük Koscielnyt, megkaptuk a második gólunkat és összeomlottunk. El kell ismerni, a Bayern München jobb csapat nálunk. Nem keresek kifogásokat. Ilyen különbséggel sokkoló vereséget szenvedni. Az ötödik gól jól példázza, amit el lehetett rontani ma este, azt elrontottuk

– nyilatkozta  Wenger a mérkőzés után. Aki nem látta a meccset, itt megnézheti miért nem volt boldog a francia mester.

Fogadj élőben most vagy soha a Tippmixproval!

Eredmény – Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, odavágó

Real Madrid – Napoli 3-1 (1-1)
Gólszerző: Benzema (19.), Kroos (49.), Casemiro (54.) ill. Insigne (8.)

Bayern München – Arsenal 5-1 (1-1)
Gólszerző: Robben (11.), Lewandowski (53.), Thiago (56., 63.), Müller (88.) ill. Alexis Sánchez (30.)