Fiorentina's Federico Bernardeschi shoots the 0:1 goal during the Europa League Round of 32 soccer match between Borussia Moenchengladbach and ACF Fiorentina at the Borussia-Park stadium in Moenchengladbach, Germany, 16 February 2017. Photo: Federico Gambarini/dpa

Európa Liga: irgalmatlanul nagy góllal nyertek Paulo Sousáék, kikapott a Tottenham

2017. 02. 16. 20:51

Az orosz FK Krasnodar győzelmével kezdődött a Európa Liga egyenes kieséses szakasza csütörtökön, este hét órától pedig nyolc mérkőzéssel folytatódott a második számú európai kupasorozat.

A legjobb tizenhat közé jutásért rendezett párharcban nem várt könnyű mérkőzés a korábbi Videoton-edző, Paulo Sousa csapatára. A Fiorentina ugyanis a Borussia Mönchengladbach otthonába utazott az odavágóra. A német gárda négy sorozatban megnyert meccsel várta a találkozót, de a firenzeiek is győzelem után érkeztek Németországba.

A 90 perc során egyetlen gól született, az viszont nem volt csúnya. Az első félidő utolsó előtti percében Federico Bernardeschi lőtt egy irgalmatlanul nagy szabadrúgásgólt a jobb felsőbe, így a Fiorentina jó helyzetből várhatja a visszavágót.

Az angol bajnokságban remeklő Tottenham erős kezdővel állt fel a belga Gent otthonában, mégis vereséget szenvedett, igaz helyzetük egyáltalán nem reménytelen a második meccsen.

Már az odavágón eldöntötte a továbbjutás kérdését az Olympique Lyon és a Rosztov. A francia együttes a holland Alkmaar pályáján nyert három góllal. Az oroszok hazai környezetben simáztak, igaz nagyjából egy órát emberelőnyben futballoztak.

Fogadj élőben most vagy soha a Tippmixproval!

Eredmény – Európa Liga, a legjobb 16 közé jutásért, odavágó

Borussia Mönchengladbach – Fiorentina 0-1 (0-1)
Gólszerző: Bernardeschi (44.)

Gent – Tottenham 1-0 (0-0)
Gólszerző: Perbet (59.)

AZ Alkmaar – Olympique Lyon 1-4 (0-2)
Gólszerző: Jahanbakhsh (68. – büntetőből) ill. Tousart (26.), Lacazette (45+2., 57.), Aouar (90+4.)

FK Rosztov – Sparta Praha 4-0 (3-0)
Gólszerző: Mevlja (15.), Poloz (38.), Noboa (40.), Azmoun (68.)

Astra Giurgiu – Genk 2-2 (1-1)
Gólszerző: Budescu (43.), Seto (90.) ill. Castagne (25.), Trossard (83.)

Celta Vigo – Sahta Donyeck 0-1 (0-1)
Gólszerző: Blanco Leschuk (27.)

Ludogorets – Köbenhavn 1-2 (0-1)
Gólszerző: Keserü (81.) ill. Anicet (2. – öngól), Toutouh (53.)