Napoli's defender from France Kalidou Koulibaly (2R) vies with Real Madrid's Croatian midfielder Luka Modric (L), Real Madrid's Brazilian midfielder Casemiro (2L) and Real Madrid's defender Dani Carvajal during the UEFA Champions League round of 16 first leg football match Real Madrid CF vs SSC Napoli at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid on February 15, 2017. / AFP PHOTO / JAVIER SORIANO

Bajnokok Ligája: Real-siker a csodagólok meccsén, kiütötték az Arsenalt

2017. 02. 15. 22:36

Szerdán újabb két mérkőzéssel folytatódott a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntője. Nagy csapatokban ezúttal sem volt hiány, ugyanis Real Madrid – Napoli és Bayern München összecsapásokat rendeztek.

A sorozat címvédője a lehető legrosszabbul kezdte a találkozót, a Napoli már a 8. percben megszerezte a vezetést! Marek Hamsík kiugratása után Lorenzo Insigne vette észre, hogy Keylor Navas máshol kolbászol, és nagyszerű mozdulattal jó 30-ról a bal alsóba tekert (0-1).

A bekapott gól után magához ragadta a kezdeményezést a Real, a 13. percben Karim Benzema még mellé fejelt, öt minutummal később viszont már közelről a kapuba bólintott Dani Carvajal tökéletes beadása után (1-1).

A nápolyiaknak sok momentumuk nem volt a gólon kívül az első 45 percben, a Zidane-csapat uralta a játékot, egy kis szerencsével már előnnyel vonulhattak volna pihenőre. A 29. percben Cristiano Ronaldo hét méterről az égbe lőtte a labdát.  A játékrész hajrájában a francia csatár került ismét helyzetbe, de a kimozduló Pepe Reina mellett a kapufára pörgette a labdát.

Második félidő szintén korai góllal indult, de ezt már a királyiak szerezték. A 49. percben Ronaldo passza után Toni Kroos lőtt nagyszerűen a rövid alsóba (2-1). Öt perccel később Casemiro még Insigne találatát is überelni tudta, a brazil kapásból lőtt irgalmatlan erővel a jobb felsőbe (3-1).

Az olasz együttesnek egy nagy helyzete volt a második gól megszerzésére, de Mertens nagy helyzetben fölé bombázott. Az utolsó tíz percre fordulva a korábbi Real-játékos, José Callejón a kapuba talált, de lesről, így Zinedine Zidane fiai megnyugtató előnyből várhatják a visszavágót.

Bayern Munich's Spanish midfielder Thiago Alcantara (2nd L) scores the 4-1 goal with Bayern Munich's Polish forward Robert Lewandowski during the UEFA Champions League round of sixteen football match between FC Bayern Munich and Arsenal in Munich, southern Germany, on February 15, 2017.
 / AFP PHOTO / Odd ANDERSEN
Fotó: Europress

Münchenben két régi jó ismerős futott össze, a Bayern és az Arsenal az utóbbi évek során párszor már találkozott, amelyből rendre a bajorok jöttek ki jobban. Ezúttal is a hazaiak kezdték jobban a mérkőzést, Arjen Robben már a 11. percben meglőtte a szokásos gólját (1-1). A holland befelé tolta a labdát, majd ballal a hosszú felsőbe csavart.

A 29. percben a semmiből egyenlítettek az Ágyúsok. Egy szöglet után Robert Lewandowski felrúgta Laurent Koscielnyt, a megítélt büntetőt azonban Manuel Neuer kivédte, de a kipattanót már nem hibázta el Alexis Sánchez (1-1).

Az első félidő után akár az Arsenal is vezethetett volna, de Mesut Özil ziccere után nagy bravúrral hárított Neuer. A kihagyott lehetőséget a fordulást követően megbosszulta az Ancelotti-legénység, az 53. percben Philipp Lahm beadása után Lewandowski bólintott gyönyörűen a hálóba (2-1).

Ezt követően gyakorlatilag tíz perc alatt eldöntötte a továbbjutást a Bayern. Előbb egy nagy játék után Thiago Alcantara talált be (3-1), majd a 63. percben szintén a spanyol játékmester volt eredményes (4-1).

A Bayern a csereként beálló Thomas Müller révén megrúgta az ötödiket is (5-1), így a továbbjutást már zsebben is érezhetik.

Fogadj élőben most vagy soha a Tippmixproval!

Eredmény – Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, odavágó

Real Madrid – Napoli 3-1 (1-1)
Gólszerző: Benzema (19.), Kroos (49.), Casemiro (54.) ill. Insigne (8.)

Bayern München – Arsenal 5-1 (1-1)
Gólszerző: Robben (11.), Lewandowski (53.), Thiago (56., 63.), Müller (88.) ill. Alexis Sánchez (30.)