Chelsea's Belgian midfielder Eden Hazard (R) shoots to scores their second goal during the English Premier League football match between Chelsea and Arsenal at Stamford Bridge in London on February 4, 2017. / AFP PHOTO / Ian KINGTON / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.  /

Hazard csodagólt lőtt, a Chelsea az Arsenalt is elintézte

2017. 02. 04. 15:26

Igazi rangadóval kezdődött szombat kora délután az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 24. fordulója. A listavezető Chelsea a harmadik Arsenalt fogadta. A két együttes legutóbbi találkozóját az Ágyúsok nyerték 3-0-ra még a hatodik fordulóban, amely után Antonio Conte átállt a 3-4-3-as hadrendre. Azóta a Chelsea szárnyal, csak a Tottenham tudta őket megverni.

Valamelyest veszélyesebben kezdte az összecsapást az Arsenal, de a 13. percben már 1-0 állt az eredményjelzőn. Akkor Pedro beadása után Diego Costa fejelt a keresztlécre, a kipattanót pedig Marcos Alonso bólintotta a kapuba, miután kiütötte a vele felugró Hector Bellerínt (1-0).

A vezető gól megszerzése után átvette a játék irányítását a hazai gárda, ennek ellenére majdnem egyenlített az Arsenal. Thibaut Courtois viszont hatalmas bravúrral hárítani tudta Gabriel fejesét, majd Mesut Özil lövését.

A fordulást követően megduplázta előnyét a házigazda, ráadásul nem is egy akármilyen góllal. Diego Costa csúsztatta a labdát Eden Hazard elé, aki a saját térfeléről indulva mindenkit megbolondított, majd a kapuba lőtt (2-0).

A három pont sorsa a 85. percben dőlt el végleg, akkor a korábbi Chelsea-kapus, Petr Cech rúgta oda a labdát az egykori Arsenal-játékosnak, Cesc Fabregasnak, aki köszönte szépen, és egy perccel a beállása után a kapuba emelt (3-0).

A ráadásban a csereként beálló Olivier Giroud még szépíteni tudott, de ez már nem osztott, nem szorzott (3-1). Győzelmével a Chelsea újabb lépést tett a bajnoki cím felé.

Fogadj élőben most vagy soha a Tippmixproval!