Gonzalo Higuain during Tim Cup 2016/2017 match between Juventus v Milan, in Turin, on January 25, 2017 (Photo by Loris Roselli/NurPhoto).

A Juve kiejtette a Milant

2017. 01. 26. 09:12

Nem történt semmi különös, csak érvényesült a papírforma, a Juventus elég hamar eldöntötte a Milan elleni Olasz Kupa negyeddöntőt. A 10. percben Kwadwo Asamoah beadását egészen ügyesen tette maga elé Paulo Dybala, majd ballal a kapuba bombázta a labdát (1–0).

Bő tíz percet kellett várni a hazai szurkolóknak a másodikra, ekkor Miralem Pjanic csavarta a kapuba a jogos szabadrúgás(2–0).

A Milan az első félidőben helyzetig sem jutott, de az 52. percben felcsillant a remény, Carlos Bacca egészen nagy gólt lőtt félfordulatból (2–1). Nem sokkal később azonban  Manuel Locatelli elég veszélyesen, páros lábbal csúszott oda Dybalának, amiért a sporttárs azonnal kiállította.

Most vagy soha. Fogadj élőben a tél legforróbb helyzeteire! Tippmixpro

Ez megpecsételte a vendégek sorsát, kontrákra helyezkedtek be, aminek még így is majdnem meg lett az eredménye: Gerard Deulofeu majdnem egyenlített a végén, de  Neto hárítani tudott. Ezzel eldőlt, a Juventus jutott az Olasz Kupa elődöntőjébe.