Barcelona's Argentinian forward Lionel Messi (C) eyes the ball between Eibar's French defender Florian Lejeune (R) and midfielder Adrian Gonzalez during the Spanish league football match SD Eibar vs FC Barcelona at the Ipurua stadium in Eibar on January 22, 2017. / AFP PHOTO / ANDER GILLENEA

Kulcsemberét elveszítette, de a három pontot megszerezte a Barca

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2017. 01. 22. 22:35

Nem kezdődött jól az FC Barcelona számára a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 19. fordulójának zárómérkőzése az Eibar otthonában. Nem elég, hogy a Real Madrid és a Sevilla is győzni tudott, még Sergio Busquets is megsérült a találkozó elején.

A válogatott középpályást hordágyon kellett levinni, nem nézett ki valami jól a lába, amelyre csúnyán rátartott Gonzalo Escalante, aki megúszta lap nélkül.

A felsőházban tanyázó hazaiak bátran kezdtek, az első 20-25 percben több veszélyes lövésük is volt, de Marc-André ter Stegen mindig a helyén volt. A katalánok ébredeztek, majd a vezetést is megszerezték a 31. percben. Lionel Messi lövése még lepattant a védőről, de az érkező Denis Suárez – aki Busquets helyére állt be – gyönyörűen kilőtte a hosszú alsót (0-1).

A vendégek az első félidő utolsó perceiben le is zárhatták volna a mérkőzést, de előbb Neymar ziccerben Yoel kapus lábát találta el, majd Arda Turan mellel próbálkozott közelről, végül Luis Suárez a kapufát lőtte telibe.

Most vagy soha. Fogadj élőben a tél legforróbb helyzeteire! Tippmixpro

A fordulást követően Messi duplázta meg a Barcelona előnyét, az argentin zseni Luis Suárezzel játszott össze, majd szép mozdulattal helyezte a labdát a kapuba (0-2).

Az Eibar kis híján szépített, amellyel szorossá tehette volna a meccset, de Adrian fejesgólját a játékvezető les miatt nem adta meg. A 68. percben végleg eldőlt az összecsapás, Florian Lejeune addig cipelte a labdát, amíg Luis Suárez elvette tőle, az uruguayi pedig higgadtan értékesítette a ziccert (0-3).

Az utolsó percekben Neymar is lőtt egyet, a brazil egy mintaszerű kontra után állította be a végeredményt (0-4).

Győzelmükkel a katalánok tartják a lépést két legnagyobb riválisukkal. Luis Enrique csapatának hátránya egy pont a Sevilla mögött, míg a Real Madrid két egységgel előzi meg őket, igaz a madridiak egy meccsel kevesebbet játszottak.