Pogba bénázása miatt majdnem kikapott a United a Liverpooltól, de a végén jött Ibrahimovic

Az angol labdarúgó-bajnokság 21. fordulójának csúcsmeccsét rendezték vasárnap délután, a Manchester United fogadta a Liverpoolt. José Mourinho együttese minden sorozatot figyelembe véve kilenc mérkőzést nyert meg zsinórban, míg Jürgen Kloppék három találkozó óta nem tudtak győzni, úgyhogy ellentétes előjelekkel várta a rangadót a két együttes.

A United ezúttal is nekiesett ellenfelének, akadt is helyzete a hazai csapatnak, azonban jött a 27. perc és Pogba butasága: a világ legdrágább játékosa pocsék ütemben ugrott fel fejelni a tizenhatoson belül, a labda a kezére esett. A tizenegyest Milner vágta be. Szinte azonnal volt egy hatalmas lehetősége a Manchesternek, de Ibrahimovic bombaerős szabadrúgását nagy bravúrral védte Mignolet.

Így szerzett vezetést a Liverpool:

A második félidőre beküldték Rooney-t is (aki egyébként megúszott egy pirosat a 70. percben a Milner elleni belépője után), de nem az övé, hanem Mkhitaryané volt a játékrész első lehetősége, de az örmény nem tudott egyenlíteni. Nyílt lett utána a mérkőzés, a manchesteriek rohamoztak, de Firmino és Lallana révén a Liverpoolnak is volt helyzete, De Gea mindkétszer védeni tudott.

Minden, de tényleg MINDEN helyzete kimaradt a Manchester Unitednek. A 84. percben például Fellaini fejese a kapufáról pattant ki, de a labda a hazaiaknál maradt, Ibrahimovic pedig pár pillanattal később a kapuba csúsztatott a léc segítségével. A 93. percben még volt egy gólszerzési lehetősége a Poolnak, Wijnaldum azonban rosszul találta el a labdát. Maradt az 1-1.

Ibrahimovic mentett pontot a Unitednek:

Bár a Manchester United győzelmi sorozata véget ért, egy pontot azért sikerült szerezni, sokáig úgy tűnt, hogy el vannak átkozva. Két pontra megközelítették a városi rivális Manchester Cityt, amely 4-0-ra kapott ki az Evertontól. A Liverpool a harmadik az 1-1 után, ugyanannyi pontjuk van, mint a második Tottenhamnek, de a londoniaknak jobb a gólkülönbségük.