Lionel Messi történelmet írt a Las Palmas ellen

A Villarreal elleni idegenbeli bajnoki után egy jóval könnyebbnek ígérkező mérkőzés várt az FC Barcelona csapatára a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 18. fordulójában. Luis Enrique együttese a Las Palmas gárdáját fogadta szombat délután a Camp Nouban.

A 14. percben az első helyzetből már gól is született, André Gomes beadása után Luis Suárez lőtte ki kapásból a bal alsót (1-0). Az első félidőben Lionel Messi könnyen duplázhatott volna, de előbb a szabadrúgását ütötte a kapufára Javi Varas, majd a ziccerénél leért a bal alsóra.

A fordulást követően azonban pont a vendégek hálóőre sietett az argentin segítségére. Rafinha gyenge beadását Messi elé szerencsétlenkedte, aki közelről nem hibázott. A Barca ikonja bajnokin először vette be a Las Palmas kapuját.

Már perccel később Suárez tudott duplázni, majd Arda Turan is eredményes volt. Az 5-0-ás végeredményt Aleix Vidal állította be egy kontra végén.

Eredmény – La Liga, 18. forduló

FC Barcelona – Las Palmas 5-0 (1-0)
Gólszerző: L. Suárez (14. 57.), Messi (52.), Arda Turan (59.), Aleix Vidal (80.)

Fogadj élőben most vagy soha a Tippmixproval!