Barcelona's Argentinian forward Lionel Messi (L) vies with Las Palmas' Croatian forward Marko Livaja (R) during the Spanish league football match FC Barcelona vs UD Las Palmas at the Camp Nou stadium in Barcelona on January 14, 2017. / AFP PHOTO / LLUIS GENE

Lionel Messi történelmet írt a Las Palmas ellen

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2017. 01. 14. 18:30

A Villarreal elleni idegenbeli bajnoki után egy jóval könnyebbnek ígérkező mérkőzés várt az FC Barcelona csapatára a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 18. fordulójában. Luis Enrique együttese a Las Palmas gárdáját fogadta szombat délután a Camp Nouban.

A 14. percben az első helyzetből már gól is született, André Gomes beadása után Luis Suárez lőtte ki kapásból a bal alsót (1-0). Az első félidőben Lionel Messi könnyen duplázhatott volna, de előbb a szabadrúgását ütötte a kapufára Javi Varas, majd a ziccerénél leért a bal alsóra.

A fordulást követően azonban pont a vendégek hálóőre sietett az argentin segítségére. Rafinha gyenge beadását Messi elé szerencsétlenkedte, aki közelről nem hibázott. A Barca ikonja bajnokin először vette be a Las Palmas kapuját.

Már perccel később Suárez tudott duplázni, majd Arda Turan is eredményes volt. Az 5-0-ás végeredményt Aleix Vidal állította be egy kontra végén.

Eredmény – La Liga, 18. forduló

FC Barcelona – Las Palmas 5-0 (1-0)
Gólszerző: L. Suárez (14. 57.), Messi (52.), Arda Turan (59.), Aleix Vidal (80.)

Fogadj élőben most vagy soha a Tippmixproval!