Tottenham Hotspur's English striker Harry Kane (L) scores his team's third goal during the English Premier League football match between Tottenham Hotspur and West Bromwich Albion at White Hart Lane in London, on January 14, 2017. / AFP PHOTO / Glyn KIRK / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.  /

Kane mesterhármasával zsinórban hatodszor nyert a Spurs

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2017. 01. 14. 15:25

Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 21. fordulójának szombat kora délutáni nyitómérkőzésén a játéknap előtt harmadik Tottenham Hotspur fogadta a nyolcadik West Bromwich Albion gárdáját.

A birminghami együttes az idei szezonban már több nagyágyú dolgát megnehezítette, így a sorozatban öt bajnokit nyerő londoniak nem mehettek biztosra a kezdő sípszó előtt. Mauricio Pochettino parádés formában futballozó együttese azonban hamar eldöntötte a három pont sorsát.

A vezető találatot Harry Kane szerezte, az angol válogatott csatár a harmadik nagy helyzetét váltotta gólra a 12. percben (1-0). A másodikra sem kellett sokat várni, a 26. minutumban Christian Eriksen lövése Gareth McAuley lábán pattant meg (2-0).

Még az első félidőben gólokat szerezhetett volna a hazai gárda, de Ben Foster a két kapott gól ellenére ihletett formában védett.

A fordulást követően sem változott a játék képe, és a gólok sem maradtak el. Kane előbb a 77. majd a 82. percben is eredményes volt, így kiütéses siker (4-0) lett a vége. Kane pályafutása harmadik mesterhármasát szerezte a PL-ben.

Győzelmével a Spurs ideiglenesen fellépett a tabella második helyére, miután zsinórban a hatodik győzelmét aratta a bajnokságban.

Fogadj élőben most vagy soha a Tippmixproval!