Tottenham Hotspur's English midfielder Dele Alli (2nd L) jumps to score his and Totenham's second goal with this header during the English Premier League football match between Tottenham Hotspur and Chelsea at White Hart Lane in London, on January 4, 2017. / AFP PHOTO / Adrian DENNIS / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.  /

Premier League: az ötödik simán verte az elsőt

2017. 01. 05. 06:59

A mérkőzések atmoszféráján túl az a szép a Premier League-ben, hogy egyre kiegyensúlyozottabb. Momentán a világ TOP10 legjobbnak tartott edzője közül Conte, Klopp, Pochettino, Guardiola, Wenger, Mourinho is itt alkot, vezeti a csapatát, és ez, illetve a televíziós jogdíjakból befolyó temérdek pénz teljesen kiszámíthatatlanná, éppen ezért élvezetessé teszi a találkozókat.

Mást ne mondjunk a bajnokságot toronymagasan vezető Chelsea, amely 13 mérkőzésből álló győzelmi szériával érkezett a mérkőzés előtt még az ötödik helyen álló Tottenhamhez vendégségbe olyan sima 2-0-al ment haza, hogy csak na.

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott mindaddig, amíg a ráadásban Christian Eriksen Dele Alli fejére varázsolta a labdát, aki parádés mozdulattal bólintott Courtois hálójába (1–0).

Fogadj élőben most vagy soha a Tippmixproval!

Fordulást követően a Chelsea megpróbált egalizálni, de kilenc perccel a kezdő sípszó után újra érkezett az Eriksen – Alli kettős és utóbbi ismét szép gólt fejelt (2–0).

A Tottenham ezzel a harmadik helyre lépett előre.