Drámai meccsen állt fel 0-3-ról az Arsenal

A Premier League 20. fordulójában az Arsenal a Bournemouth otthonába látogatott. Az Ágyúsok utóbbi három PL-meccsüket megnyerték az aktuális ellenféllel szemben, ráadásul gólt is csak egyszer kaptak (2-0, 0-2, 3-1).

Kedden este már a 20. percben kétgólos hátrányba kerültek, előbb Charlie Daniels lőtt szép csel után a jobb alsóba, majd Callum Wilson értékesített egy büntetőt.

A második félidő elején úgy tűnt minden eldőlt, hiszen Ryan Fraser (egy jókora lökés után) már a harmadik hazai gólt lőtte.

Az Arsenal viszont másképp gondolta, Alexis Sánchez szépített, majd Lucas Perez lőtt szépségdíjas gólt.

A 82. percben ráadásul emberhátrányba került a Bournemouth, a csapatkapitány, Simon Francis mehetett zuhanyozni egy kemény belépő után.
A hosszabbításban aztán az egyenlítés is összejött az Arsenalnak, Olivier Giroud emelkedett a legmagasabbra a tizenhatoson belül.

Az Arsenal ezzel a döntetlennel maradt a 4., a Bournemouth pedig a 9. a Premier League-ben.