Arsenal's French striker Olivier Giroud (centre right) scores thier third goal past Bournemouth's English defender Steve Cook during the English Premier League football match between Bournemouth and Arsenal at the Vitality Stadium in Bournemouth, southern England on January 3, 2017.
The game finished 3-3. / AFP PHOTO / Glyn KIRK / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.  /

Drámai meccsen állt fel 0-3-ról az Arsenal

Mandják Géza

újságíró. 2017. 01. 04. 07:29

A Premier League 20. fordulójában az Arsenal a Bournemouth otthonába látogatott. Az Ágyúsok utóbbi három PL-meccsüket megnyerték az aktuális ellenféllel szemben, ráadásul gólt is csak egyszer kaptak (2-0, 0-2, 3-1).

Kedden este már a 20. percben kétgólos hátrányba kerültek, előbb Charlie Daniels lőtt szép csel után a jobb alsóba, majd Callum Wilson értékesített egy büntetőt.

A második félidő elején úgy tűnt minden eldőlt, hiszen Ryan Fraser (egy jókora lökés után) már a harmadik hazai gólt lőtte.

Az Arsenal viszont másképp gondolta, Alexis Sánchez szépített, majd Lucas Perez lőtt szépségdíjas gólt.

A 82. percben ráadásul emberhátrányba került a Bournemouth, a csapatkapitány, Simon Francis mehetett zuhanyozni egy kemény belépő után.
A hosszabbításban aztán az egyenlítés is összejött az Arsenalnak, Olivier Giroud emelkedett a legmagasabbra a tizenhatoson belül.

Az Arsenal ezzel a döntetlennel maradt a 4., a Bournemouth pedig a 9. a Premier League-ben.