Inter Milan's midfielder Ever Banega of Argentina (3rd L) celebrates with teammates after scoring a goal during the Italian Serie A football match between Inter Milan and Lazio on December 21, 2016 at the 'San Siro Stadium' in Milan. / AFP PHOTO / MARCO BERTORELLO

Egy félidő altatás, három perc foci

2016. 12. 22. 09:51

Az Internazionale 3-0-ra nyert a vendég Lazio ellen az olasz labdarúgó-bajnokság 18. fordulójának szerdai mérkőzésén. A hazai nézők az első félidőben unatkoztak. 45 percig nem sok minden történt. Ki-ki értékelje ezt tudatos altatásnak, vagy szakzsargonnal élve taktikai csatának kedve szerint.

A lényeg, hogy a második félidőben egy egészen más Inter jött ki a pályára, amely három perc alatt eldöntötte a meccset. Igaz ehhez az is kellett, hogy a Lazio védelme, és Stefan de Vrij kétszer is bizonytalankodjon. A vendégek szerb középpályása Sergej Milinkovic-Savic vesztett labdát Banegával (képen középen, 19-es, a társak ünneplik) szemben, amit a rómaiak holland védője későn reagált le.

Most vagy soha. Fogadj élőben a tél legforróbb helyzeteire! Tippmixpro

Az Inter argentin középpályása köszönte szépen a késlekedést és az 54. percben irgalmatlan nagy gólt lőtt a jobb felsőbe.

De Vrijt annyira megfogta a gól, hogy két perc múlva újra elmélázott, Icardi bújt ki mellőle és máris 2-0 állt az eredményjelzőn. Az olasz válogatott csatára 10 perc múlva ismét betalált, aztán egy újabb Icardi kapufán kívül már nem történt semmi, a Lazio beletörődött a zakóba.

Eredmény:

A Crotone-Juventus és a Bologna-AC Milan mérkőzéseket a szombati, Dohában sorra kerülő Szuperkupa miatt február 8-ra halasztották.