Kikapott a Vasas, a Vidi az NB I őszi bajnoka

Az az érdekes helyzet állt elő a magyar élvonalban, hogy három csapatnak is 34 pontja van 19 forduló után. A gólkülönbségek miatt Videoton, Budapest Honvéd, Vasas az első három sorrendje. A DVTK elmozdult a kiesőhelyről, az Újpest pedig legyőzte a Debrecent. Eredmények.

Az idei utolsó fordulót rendezik a labdarúgó OTP Bank Ligában, és a délutáni meccsek előtt az volt a nagy kérdés, hogy vajon a bombameglepetésre éllovas Vasas meg tudja-e őrizni első helyét a téli szünetre. Az angyalföldiek úgy mehettek volna a legbiztosabbra, ha legyőzik idegenben a Paksot, azonban a tolnaiak szereztek vezetést az első félidő végén, Hahn használta ki a Vasas védelmének totojázását. Ez a jelenet döntőnek bizonyult, a kevés helyzetet hozó második félidőben nem változott már az eredmény.

Közben a Videoton a Szombathelyi Haladás vendége volt Sopronban, Scepovic góljával hamar vezetést szereztek a fehérváriak, akiknek több helyzetük is volt még a szünet előtt. Ezek kimaradtak, a Hali pedig góllal büntetett az 57. percben, Gaál szabadrúgása akadt be. Hajtott a győztes gólért a Vidi, de maradt az 1-1.

A Vasas botlását kihasználta a Budapest Honvéd is, ők a jó formában lévő Mezőkövesdet verték hazai pályán 1-0-ra. Eppel lőtte a meccs egyetlen gólját.

És ezzel az az érdekes helyzet állt elő, hogy Vasas-Videoton-Honvéd triónak is 34 pontja van. Az NB I-ben a győzelmek száma (mindhárom csapat tízszer nyert eddig), majd a gólkülönbség rangsorol, abban a Vidi a legjobb. Utánuk a kispestiek következnek, a Vasas a harmadik.

Kecskeméten Újpest-Debrecen meccset rendeztek, ami a párosítás mellett azért is volt érdekes, mert a héten felröppentek olyan pletykák, hogy egy újabb vereség esetén elküldhetik a Lokitól Leonel Pontes vezetőedzőt. A klub aztán cáfolta ezeket a híreket. A debreceniek mindenesetre kikaptak, bár volt pár gólszerzési lehetőségük, Andric és Bardhi a második félidőben mattolták a debreceni védelmet. Az újpestiek augusztus 13. óta először nyertek pályaválasztóként.

Ha az MTK legyőzné a Ferencváros az örökrangadón, a Debrecen az utolsó előtti helyre csúszna vissza.

A Diósgyőrnak összejött az a bravúr, hogy a pocsék őszi szereplés ellenére sem kell a kiesőhelyek egyikén tölteniük a téli szünetet. Az újonc Gyirtmótot győzték le 1-0-ra. (Fotó: vidi.hu)