Korhuték Angliában harcolták ki a továbbjutást az Európa Ligában

A labdarúgó Európa Liga K csoportjában Korhut Mihály is kezdőként lépett pályára a mindent eldöntő Southampton – Hapoel Be’er Sheva mérkőzésen. A találkozó sokáig az angol csapat kedve szerint alakult, a 0-0-ás eredmény ugyanis a Southampton továbbjutását eredményezte volna.

Jött aztán a találkozó 78. perce, Shabtai passzából Buzaglo lőtte be a találkozó első gólját, és bár az izraeli csapat végül nem nyert, az 1-1-es döntetlen is elég volt a továbbjutáshoz, mivel azonos pontszámmal végeztek a csapatok, az odavágón pedig 0-0 lett az eredmény. Korhut kezdőként 77 percet játszott, csapata gólja előtt nem sokkal cserélték le. A csoportot egyébként a Sparta Praha nyerte, az olasz Internazionale pedig szégyenszemre csoportutolsó lett.

Buzaglo gólja továbbjutást ért:

A G csoportban a Celta Vigo szerezte meg a második továbbjutó helyet az Ajax mögött, az I csoportban pedig már korábban eldőlt, hogy a Schalke és a Krasznodar mennek tovább.