Bayern Munich's Polish striker Robert Lewandowski celebrates scoring the opening goal during the UEFA Champions League group D football match between FC Bayern Munich and Atletico Madrid in Munich, southern Germany, on December 6, 2016.  / AFP PHOTO / CHRISTOF STACHE

BL: Lewandowski csodagóljával nyert a Bayern, Turan-triplával győzött a Barca – videó

Mandják Géza

újságíró. 2016. 12. 06. 22:39

Kedd este rendezték a Bajnokok Ligája D-csoportjának rangadóját, az Atlético Madrid fogadta a Bayern München együttesét. A németek óriási meglepetésre kikaptak az ötödik fordulóban a Rosztovtól (3-2), így a mostani összecsapás előtt biztos volt, hogy a bajorok a második helyen jutnak be a nyolcaddöntőbe.

Mindkét gárdának voltak helyzetei a meccs elején, de Jan Oblak és Manuel Neuer is rendre hárítani tudott. A 28. percben aztán megtört a jég, Robert Lewandowski szabadrúgásból tekert csodálatosan a jobb felsőbe.

A Bayern óriási mezőnyfölényben játszott, az első félidőben 70%-ban birtokolták a labdát a hazaiak.

A második játékrészben nem született újabb gól, így a Bayern visszavágott a második fordulóbeli madridi vereségért (1-0), de be kell érnie a csoport második helyével. Az Atlético végzett az élen ebben a kvartettben, a Rosztov megy az Európa Ligába, a PSV pedig győzelem nélkül, utolsóként zárt.

A Barcelona a Borussia Mönchengladbach csapatát fogadta szintén kedden este. A katalánok Lionel Messi góljával jutottak vezetéshez a 16. percben.

A második félidő elején Arda Turan villant kétszer is, majd a 67. percben megszerezte saját maga harmadik, csapata negyedik találatát. A Barca csoportelsőként jutott be a nyolcaddöntőbe, a Manchester City is a BL-ben folytatja, a Mönchengladbachnak viszont be kell érnie az Európa Ligával.

Helyzet van! Ne hagyd ki a legjobb meccseket. Tippelj a Tippmixpron!

Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. forduló, végeredmények:

A-csoport:
Basel – Arsenal 1-4 (0-2)
G: Doumbia 78., illetve Perez 8., 16., 47., Iwobi 53.

PSG – Lugogorec 2-2 (0-1)
G: Cavani 61., di María 90+2., illetve Misidzhan 15., Wanderson 69.

Továbbjutott az Arsenal és a PSG. A csoport végeredménye: 1. Arsenal 14 pont, 2. PSG 12 pont, 3. Ludogorec 3 pont, 4. Basel 2 pont.

B-csoport:
Benfica – Napoli 1-2 (0-0)
G: Jimenez 87., illetve Callejon 60., Mertens 79.

Dinamo Kijev – Besiktas 6-0 (4-0)
G: Besedin 9., Jarmolenko 30. – büntetőből, Buyalskij 32., Gonzalez 45+3., Sydorcuk 60., Moraes 77.

Továbbjutott a Napoli és a Benfica. A csoport végeredménye: 1. Napoli 11 pont, 2. Benfica 8 pont, 3. Besiktas 7 pont, 4. Dinamo Kijev 5 pont.