Chelsea's Brazilian-born Spanish striker Diego Costa (C)v ies with Manchester City's English defender John Stones (L) and Manchester City's Argentinian defender Nicolas Otamendi during the English Premier League football match between Manchester City and Chelsea at the Etihad Stadium in Manchester, north west England, on December 3, 2016. / AFP PHOTO / Paul ELLIS / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.  /

Guardiola Cityjét is két vállra fektette a szárnyaló Chelsea

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 12. 03. 15:26

Szuperrangadóval indult az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 14. fordulója. A mérkőzés előtt listavezető Chelsea utazott a harmadik, de csak egypontos hátrányban lévő Manchester City otthonába. Pep Guardiola megpróbált váratlant húzni a meccs előtt, akárcsak Antonio Conte, ő is 3-4-3-as felállásban küldte pályára csapatát.

Az olasz mester is változtatott, igaz ő kényszerűségből. A középpálya egyik motorja, Nemanja Matic sérülés miatt kiesett, a helyére Cesc Fabregas került be. A spanyol játékmester legutóbb szeptember végén, az Arsenal elleni rangadón volt kezdő, akkor a Kékek 3-0-ra kikaptak. Conte utána változtatott a szisztémán, amely zsinórban hét megnyert bajnokit eredményezett.

Mindkét gárda aktívan kezdett, az első említésre méltó jelenetre a 25. percig kellett várni. Akkor egy szabadrúgás után Fernandinho fejelt a kapuba, de a játékvezető les miatt – jogosan – érvénytelenítette a találatot. Rögtön utána Eden Hazard vitte el a labdát a rosszul kimozduló Claudio Bravo mellett, de kisodródott, lövés helyett passzolt, de a védők felszabadítottak.

Ne hagyd ki az ősz legjobb legjobb focimeccseit. Fogadj a Tippmixpron!

Az első félidő hajrájában nagyon nyomott a City, és a vezetést is meg tudták szerezni, jókora londoni segítséggel. Egy középre tett passzba Gary Cahill nagyon szerencsétlenül nyúlt be, a játékszer pedig a hosszú sarokba vágódott (1-0).

A fordulást követően maradt támadásban a hazai együttes, és gyorsan el is dönthették volna a három pont sorsát. Az öngólt vétő Cahill és Thibaut Courtois kapus nem értette meg egymást, Sergio Agüero lecsapott a labdára, de gyenge lövését ki tudták rúgni a gólvonal elől. Pár minutummal később Kevin de Bruyne szerezhetett volna gólt, de néhány méterről a felső lécet találta el.

A kihagyott helyzetek megbosszulták magukat, a 60. percben Fabregas hatalmas labdája után Diego Costa megverte védőjét, majd a kapuba lőtt (1-1).

Tíz perccel később már a Chelsea vezetett, egy mintaszerű kontra után Costa ugratta ki Williant, a csereként beálló brazil pedig kilőtte a hosszú alsót (1-2).

A City mindent megtett az egyenlítésről, nagyon kinyíltak, a 90. percben pedig Hazard egy újabb kontra után egy az egyben értékesítette a ziccert (1-3), mellyel el is döntötte a három pont sorsát.

A meccs krónikájához hozzátartozik, hogy Agüerót és Fernandinhót a ráadás perceiben kiállították egy kakaskodás után.

A tavaly előtti bajnokság aranyérmese így zsinórban a nyolcadik sikerét aratta, így négy ponttal meglépett egyik legnagyobb riválisa előtt.

Eredmény – Premier League, 14. forduló

Manchester City – Chelsea 1-3 (1-0)
Gólszerző: Cahill (45. – öngól) ill. D. Costa (60.), Willian (70.), Hazard (90.)
Kiállítva: Agüero (90+8.), Fernandinho (90+8.)