Berlin's Bosnian forward Vedad Ibisevic celebrates with Berlin's Ivorian forward Salomon Armand Kalou (L) after scoring the 1-1 goal during the German first division Bundesliga football match between Hertha BSC and 1 FSV Mainz 05, at the Oympic stadium in Berlin, on November 27, 2016. / AFP PHOTO / John MACDOUGALL / RESTRICTIONS: DURING MATCH TIME: DFL RULES TO LIMIT THE ONLINE USAGE TO 15 PICTURES PER MATCH AND FORBID IMAGE SEQUENCES TO SIMULATE VIDEO. == RESTRICTED TO EDITORIAL USE == FOR FURTHER QUERIES PLEASE CONTACT DFL DIRECTLY AT + 49 69 650050

A kiállított csapatkapitány duplájával nyert a Hertha

Mandják Géza

újságíró. 2016. 11. 27. 19:33

Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC a Mainz együttesét fogadta a Bundesliga 12. fordulójában. A berliniek legutóbb 2014. szeptemberében kaptak ki az aktuális ellenféltől (1-3), azóta két győzelem (0-2, 2-0) és egy döntetlen (0-0) született ebben a párosításban.

A 25. percben Aaron Seydel elé pattant a labda, a 20 éves német debütáns pedig nem hibázott közelről. Tíz perccel később Vedad Ibisevic vette át csodálatosan Salomon Kalou passzát, majd a bal alsóba lőtt 16 méterről.

A második félidőben Jean-Philippe Gbamin kiállítása után ismét megvillant a Hertha csapatkapitánya. Ezúttal is az elefántcsontparti támadó adta a gólpasszt, szerencsés találattal fordított a fővárosi gárda.

A 74. percben Ibisevic Pablo de Blasist rántotta le, megkapta második sárga lapját, így kétgólos csapatkapitányát veszítette el a hazai csapat. A hajrában Yunus Malli tekert parádésan a jobb felső irányába, Rune Jarstein földöntúli bravúrral paskolta a felsőlécre a labdát.

A Hertha a Bundesligában egyedüli csapatként továbbra is százszázalékos hazai pályán, és a harmadik helyen áll a német élvonalban.

Helyzet van! Ne hagyd ki a legjobb meccseket. Tippelj a Tippmixpron!

A játéknap másik mérkőzésén Kleinheisler László nem kapott lehetőséget a Darmstadtban, mely már a 6. percben vezetést szerzett Gelsenkirchenben, de kikapott a Schalkétól.