Freiburg's defender Christian Guenter (R) and Leipzig's Austrian forward Marcel Sabitzer vie for the ball during the German first division Bundesliga football match between SC Freiburg and RB Leipzig in Freiburg, southern Germany, on November 25, 2016. / AFP PHOTO / THOMAS KIENZLE / RESTRICTIONS: DURING MATCH TIME: DFL RULES TO LIMIT THE ONLINE USAGE TO 15 PICTURES PER MATCH AND FORBID IMAGE SEQUENCES TO SIMULATE VIDEO. == RESTRICTED TO EDITORIAL USE == FOR FURTHER QUERIES PLEASE CONTACT DFL DIRECTLY AT + 49 69 650050

Csak a szokásos, Gulácsiék megint nyertek a Bundesligában

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 11. 25. 22:18

Az újoncként listavezető RB Leipzig a Freiburg otthonába látogatott a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 12. fordulójának nyitómérkőzésén. Gulácsi Péter természetesen ott volt a lipcseiek kezdőcsapatában.

Remekül kezdték az összecsapást a vendégek, már a 2. percben megszerezték a vezetést, egy nem is akármilyen góllal. Naby Keita nagyon kipókhálózta a bal felső sarkot (0-1).

Az első negyedóra legvégén egyenlítette a Freiburg (1-1), Florian Niederlechner góljában talán egy kicsit a magyar válogatott hálóőr is benne volt. A beadásra kimozdult, aztán megtorpant, mintha egy kicsit meg is csúszott volna így pont “úton volt” amikor a csatár kapura fejelte a labdát.

Ne hagyd ki az ősz legjobb legjobb focimeccseit. Fogadj a Tippmixpron!

A vendégek azonban nem estek össze, még a szünet előtt Timo Werner berámolt kettőt, amellyel el is döntötte a mérkőzést. Az 1-4-es végeredményt Marcel Sabitzer állította be a 79. percben. A csapat másik magyar légiósa, Kalmár Zsolt a kispadról nézte végig a mérkőzést.

A Lipcse így biztosan listavezető lesz a 12. forduló után is, legrosszabb esetben három ponttal előzik majd meg a Bayern Münchent.

A Bundesliga őszi szezonjából ezen a fordulón kívül még öt kör van hátra, ebből négyet még idén lejátszanak. Gulácsiék sorrendben otthon játszanak a Schalke együttesével, utaznak az Ingolstadt otthonába, fogadják a Herthát és mennek a Bayern Münchenhez még 2016-ban.

Eredmény – Bundesliga, 12. forduló

Freiburg – RB Leipzig 1-4 (1-3)
Gólszerző: Niederlechner (15.) ill. Keita (2.), Werner (21., 35.), Sabitzer (79.)