Leverkusen's defender Jonathan Glao Tah (L) and CSKA Moscow's forward Fedor Chalov vie for the ball during the UEFA Champions League football match between PFC CSKA Moscow and Bayer 04 Leverkusen at the CSKA Arena in Moscow on November 22, 2016. / AFP PHOTO / Yuri KADOBNOV

Bajnokok Ligája: senkinek sem jó döntetlen Moszkvában

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 11. 22. 19:50

Az esti meccsdömping előtt már 18 órától is rendeztek egy mérkőzést a labdarúgó Bajnokok Ligájában. A játéknap első mérkőzése a CSZKA Moszkva – Bayer Leverkusen találkozó volt az E csoportban. Az ötödik forduló előtt a moszkvaiak nyeretlenek, míg a Gyógyszergyáriak veretlenek voltak, így négy pont volt a differencia a két gárda között.

A moszkvai mínuszokban a Bayer kezdte aktívabban a mérkőzést, a hazaiak a kontrákra építettek. A leverkuseni mezőnyfölény a 16. percben érett góllá, akkor Kampl beadása után a védők mögé bemozduló Volland lőtt a kapuba (0-1).

Az orosz együttes előtt két komolyabb gólszerzési lehetőség akadt, de mindkettő kimaradt az első félidőben. Előbb a BL-ben most debütáló Chalov passza után Golovin ziccerben hosszan vette át a labdát, majd egy védelmi hiba után újfent ő próbálkozhatott, de Leno védeni tudott.

A második félidőben átadta a területet a Leverkusen, így több lehetőség akadt a CSZKA előtt. A gólhoz megint Golovin állt a legközelebb, de közeli lövése után Leno a gólvonal előtt kaparintotta meg a labdát.

Az egyre jobban beszoruló német együttes nem bírta ki kapott gól nélkül, a 75. percben Fernandest buktatták a büntetőterületen belül, a megítélt tizenegyes pedig Natcho váltotta gólra (1-1).

Két perccel az egyenlítés után Dzagoev meg is nyerhette volna a meccset a hazaiaknak, de nagy helyzetben a hosszú sarok mellé bombázott. Az utolsó tíz percre fordulva Volland lábában is ott volt a gól, de benne is maradt. A német csatár egy szép csel után a kapufát találta el.

A döntetlen egyik csapatban sem igazán jó, főleg az oroszoknak. A CSZKA ezzel az eredménnyel biztosan nem juthat tovább a csoportból, legjobb esetben az Európa Ligában vigasztalódhat. A Leverkusen egy győzelemmel tett volna nagy lépést a továbbjutás felé, így viszont még könnyen ki is pottyanhat a kvartettből.

Ne hagyd ki az ősz legjobb legjobb focimeccseit. Fogadj a Tippmixpron!