Hoffenheim's Steven Zuber (l) shoots the 2:1 goal during the Bundesliga soccer match between TSG 1899 Hoffenheim and Hamburger SV at Rhein-Neckar-Arena in Sinsheim, Germany, 20 November 2016. PHOTO: UWE ANSPACH/dpa

(EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION: Due to the accreditation guidlines, the DFL only permits the publication and utilisation of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match.)

Szalaiék ellen szerezte meg harmadik pontját a Hamburg

2016. 11. 20. 17:26

A német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 11. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén a játéknap előtt hatodik Hoffenheim a sereghajtó Hamburg ellen lépett pályára.

A 29 éves Julian Nagelsmann által irányított hazaiak kezdték aktívabban a mérkőzést, de a vezetést egy egyéni hiba után a vendégek szerették meg. A 28. percben Kostic egy csellel elküldte gyufáért a védőjét, majd ballal a kapuba lőtt (0-1).

Érdekesség, hogy a Hamburg legutóbb szeptember 10-én, a Bayer Leverkusen ellen tudta megszerezni a vezető találatot.

A Hoffenheim még közvetlenül a szünet előtt egalizálni tudott, egy remekül belőtt szögletbe Wagner tette bele a lábát (1-1). A fordulás után gyorsan a vezetést is megszerezte a vendéglátó, a 49. percben egy mintaszerűen felépített támadás után Zuber lőtt gól, igaz Mathenia kapus alaposan mellényúlt a labdának (2-1).

A 61. percben Müller egy nagyszerű centerezés után lőtt gól közelről, így ezúttal a kikötővárosiak egyenlítettek ki (2-2). A hátralévő félórában mindkét együttes megnyerhette volna a meccset, de az eredmény már nem változott.

Szalai Ádám sajnos a kispadról nézte végig a meccset.

A Hamburg így is utolsó, 11 forduló alatt mindössze három pontot gyűjtött, emellett csak hat gól lőtt, viszont kapott huszonötöt. A Hoffenheim a hatodik, mindössze hat pontra a listavezető RB Leipzig mögött.

Helyzet van! Ne hagyd ki a legjobb meccseket. Tippelj a Tippmixpron!