Dortmund's Pierre-Emerick Aubameyang (2.f.L) cheers after his 1-0 goal during the German Bundesliga match between Borussia Dortmund and Bayern Munich in Signal Iduna Park, Dortmund, Germany, 19 November 2016. photo: INA FASSBENDER/dpa

(EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION - Due to the accreditation guidelines, the DFL only permits the publication and utilisation of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match)

Bundesliga: A Dortmund nyerte a rangadót, Gulácsiék három ponttal vezetik a tabellát

Mandják Géza

újságíró. 2016. 11. 19. 21:25

A Bundesliga szuperrangadóját a 11. fordulóban rendezték, szombat este csapott össze a Bayern München a Borussia Dortmunddal.

A 10. percben megszerezte a vezetést a hazai gárda, Mario Götze centerezése után Pierre-Emerick Aubameyang lőtt bevetődve a jobb alsóba. Tíz perccel később André Schürrle került helyzetbe, de Manuel Neuerbe püfölte a labdát közvetlen közelről.

A túloldalon Joshua Kimmich bombázott a lelátóra ígéretes szituációban, majd Robert Lewandowski fejelt kapu fölé. A félidő derekén Marcel Schmelzer lövése borzolta a müncheni szurkolók kedélyeit, de Neuer ismét a helyén volt.

A második félidő elején Aubameyang fejelt nem sokkal a kapu fölé. A gaboni csatár mindent eldönthetett volna a 71. percben, de óriási ziccerben Neuerbe lőtte a labdát. Lewandowskinak több nagy gólhelyzete is volt, de nem tudta bevenni korábbi csapata hálóját.

Helyzet van! Ne hagyd ki a legjobb meccseket. Tippelj a Tippmixpron!

A Bayern elszenvedte első vereségét a Bundesliga 2016-17-es kiírásában, és már csak három ponttal előzi meg a sárga-feketéket. A tabellát a frissen feljutott Red Bull Leipzig vezeti, Gulácsi Péter csapata 27 pontos, a bajorok 24-et gyűjtöttek eddig.

Bundesliga, 11. forduló, végeredmények:

Borussia Dortmund – Bayern München 1-0 (1-0)
G: Aubameyang 10.

Augsburg – Hertha 0-0

Darmstadt – Ingolstadt 0-1 (0-0)
G: Hartmann 68.

Mainz – Freiburg 4-2 (2-0)
G: Bungert 15., Malli 20. – büntetőből, Bell 82., Onisiwo 90+5., illetve Grifo 67., Petersen 85.

Borussia Mönchengladbach – Köln 1-2 (1-0)
G: Stindl 32., illetve Modeste 59., Risse 90.

Wolfsburg – Schalke 0-1 (0-0)