Kiütéses győzelem után jutott Eb-elitkörbe az U19-es válogatott

A magyar U19-es labdarúgó-válogatott Jerevánban játszott Európa-bajnoki selejtezőtornát, a harmadik, egyben utolsó csoportmeccsen pedig egyértelmű volt a cél: le kellett győzni ahhoz Örményországot, hogy biztosan továbbjusson a csapat az elitkörbe.

A magyar csapat semmit sem bízott a véletlenre, Szoboszlai és Bíró góljával már a 25. percben 2-0 volt ide. Az örmények játéka feljavult a második félidőre, a meccs hajrájában azonban Kleisz eldöntötte a meccset, Szabó egy felsősarkon bombával állította be a 4-0-s végeredményt – írja az mlsz.hu.

A mieink az olaszok mögött a csoport második helyén végeztek – Svájcot is megelőzve –, így készülhet a csapat az elitkörre. (Fotó: mlsz.hu)

Eredmény – Eb-selejtező, U19

Örményország-Magyarország 0-4 (0-2)
Magyarország: Demjén Patrik – Szalai András, Szalai Attila, Tóth Bence, Gergényi Bence – Kleisz Márk, Szoboszlai Dominik – Csernik Kornél (Winkler András, 88.), Vogyicska Bálint (Takács Ronald, 63.), Tóth Máté – Bíró Bence (Szabó Levente, 72.)