Belgium's Romelu Lukaku scores a goal during a qualification game for the soccer World Cup 2018 between Belgian national soccer team Red devils and Estonian soccer team, on Sunday 13 November 2016, in Brussels. It's the fourth qualification game and Belgium was leading the group H with three victories in the first games. BELGA PHOTO VIRGINIE LEFOUR

Vb-selejtező: nyolc gólig meg sem álltak a belgák

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 11. 14. 06:54

A portugálok Lettország elleni háromgólos győzelme mellett még két vb-selejtezőt rendeztek vasárnap este, mindkettőt a H-csoportban. A három győzelemmel rajtoló Belgium a nem túl acélos Észtországot fogadta Brüsszelben, míg a forduló rangadóján Görögország Bosznia-Hercegovina legjobbjait látta vendégül.

Roberto Martínez együttese 25 perc játék után már 3-0-ra vezetett, sorrendben Thomas Meunier, Dries Mertens és Eden Hazard voltak a gólszerzők. Az eredmény az észtekre nézve volt hízelgő, jobb helyzetkihasználással nagyobb is lehetett volna a különbség a mérkőzés ezen szakaszában.

A balti állam válogatottja fél óra elteltével Henri Anier találatának köszönhetően szépíteni tudott. Legalább elmondhatja magáról, hogy 445 perc után ő szerzett akciógólt Belgium ellen.

Nagyjából harminc perc gólcsend után újra elkezdtek potyogni a gólok, ezt pedig az észtek bánták. Yannick Ferreira Carrasco 62. percben szerzett találata után két perccel Ragnar Klavan talált a saját kapujába, majd újabb négy minutummal később Mertens második találatával 6-1 állt az eredményjelzőn.

Az utolsó tíz percben Romelu Lukaku duplázni tudott, amellyel kialakította a 8-1-es végeredményt.

Pireuszban a bosnyákok remekül kezdték a Görögország elleni meccset, az első félidő első felében szinte csak ők birtokolták a labdát, a 25. percben pedig Miralem Pjanic révén meg is szerezték a vezetést. A Juventus középpályásának szabadrúgása a görög kapus hátáról pattant a hálóba.

A vendégek többször is lezárhatták volna a mérkőzést, de a 90+5. percben gólt kaptak, így csak egy pontot szereztek. A ráadásban Georgios Tzavellas hatalmas találatával alakult ki az 1-1.

Helyzet van! Ne hagyd ki a legjobb meccseket. Tippelj a Tippmixpron!

Eredmény – Vb-selejtező, H-csoport

Belgium – Észtország 8-1 (3-1)
Gólszerző: Meunier (8.), Mertens (16., 68.), E. Hazard (25.), Carrasco (62.), Klavan (64. – öngól), R. Lukaku (83., 88.) ill. Anier (30.)

Görögország – Bosznia-Hercegovina 1-1 (0-1)
Gólszerző: Tzavellas (90+5.) ill. Pjanic (25.)

A csoport állása (négy forduló után): 1. Belgium  12 pont, 2. Görögország 10, 3. Bosznia-Hercegovina 7, 4. 4. Ciprus 3, 5. Észtország 3, 6. Gibraltár 0