Egészen csúnya karambol borzolta a kedélyeket a holland-belgán – videó

2016. 11. 10. 10:59

Már szerdán megkezdődött a válogatott labdarúgó-mérkőzések dömpingje a világban. A csütörtöki dél-amerikai, majd a péntektől egészen jövő hét közepéig tartó európai vb-selejtezők előtt két kevésbé érdekes találkozó mellett egy barátságos mérkőzéssel hangolt Hollandia Belgiummal.

Az Amszterdamban 1–1-es döntetlent hozó találkozó különösebben nem is érdemelne figyelmet, ellenben történt valami olyan, ami miatt mégis az újságok címlapjára került – nem csak a Benelux Államokban.

Ne hagyd ki az ősz legjobb legjobb focimeccseit. Fogadj a Tippmixpron!

Azelőtt, hogy a 38. percben Davy Klaassen büntetőből megszerezte a vezetést a házigazdáknak (1–0) – Jan Vertonghen szabálytalankodott a tizenhatoson belül Jeremain Lensszel szemben – majd a végig fölényben játszó belgák a 82. percben egy szerencsés Yannick Ferreira Carrasco góllal (1–1) egyenlítettek, a találkozó elején a holland Vincent Janssen, (a Tottenham csatára) csúnyán ütközött Simon Mignolet-val, a belga válogatott és a Liverpool kapusával.

Janssen az ütközés következtében elvesztette eszméletét, majd nagy nehezen feltápászkodott, de csak öt perccel később sikerült lecserélni. A meccs után Danny Blind, a hollandok szövetségi kapitánya azt mondta, az ütközés utáni húsz percre kiesett Jansen agyából, minden bizonnyal agyrázkódást szenvedett, mert semmire sem emlékszik.