Hertha Berlin's Norwegian midfielder Per Skjelbred (L) and Moenchengladbach's midfielder Jonas Hofmann vie for the ball during the German first division Bundesliga football match between Hertha BSC Berlin and Borussia Moenchengladbach in Berlin on November 4, 2016. / AFP PHOTO / TOBIAS SCHWARZ / RESTRICTIONS: DURING MATCH TIME: DFL RULES TO LIMIT THE ONLINE USAGE TO 15 PICTURES PER MATCH AND FORBID IMAGE SEQUENCES TO SIMULATE VIDEO. == RESTRICTED TO EDITORIAL USE == FOR FURTHER QUERIES PLEASE CONTACT DFL DIRECTLY AT + 49 69 650050

Dárdaiék is ütöttek egy szöget a Borussia koporsójába

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 11. 04. 22:20

A német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 10. fordulójának nyitómérkőzésén a Hertha BSC a Borussia Mönchengladbach együttesét fogadta péntek este.

A Dárdai Pál irányította berlini együttes volt a mérkőzés esélyese, annak ellenére, hogy az előző körben a Hoffenheim otthonában simán kikaptak. A fővárosiak ugyanis mind a négy hazai bajnokijukat megnyerték a szezonban, míg a Gladbach a legutóbbi négy összecsapásán csupán két pontot szerzett a bajnokságban.

Jól kezdte az összecsapást a hazai együttes, a 18. percben Weiser nagyszerű beadása után Kalou csukafejessel bólintott a bal sarokba (1-0). A vezetés megszerzése után még inkább átvette a játék irányítását a Hertha, ennek az eredménye pedig egy újabb gól lett.

Ne hagyd ki az ősz legjobb legjobb focimeccseit. Fogadj a Tippmixpron!

A 33. percben Elvedi felszabadító kísérlete csapattársát, Vestergaardot találta telibe, a labda Kalou elé pattant, az elefántcsontparti pedig magabiztosan értékesítette a ziccert (2-0).

A 39. percben végleg eldőlt a mérkőzés, akkor Kramer második sárgával mehetett zuhanyozni. A világbajnok középpályás előbb lerántásért kapott lapot, majd a félpályánál feleslegesen buktatta ellenfelét.

A második félidő az emberfölény miatt gyakorlatilag unalomba fulladt. A hazaik nem erőltették a játékot – ezt a szurkolók füttyszóval tudtukra is adták -, míg a vendégek tíz emberrel is több komoly lehetőséget ki tudtak alakítani, de gólt nem tudtak szerezni.

Azért egy gólt a lefújás előtt is láthattak a drukkerek, Weiser tökéletes indítása után Kalou megszerezte a harmadikat is, amellyel kialakította a végeredményt (3-0).

Sima győzelmével a Hertha ötödik hazai bajnokiját is megnyerte az idei kiírásban, a korábbi magyar kapitány pedig edzőként első sikerét ünnepelhette a Gladbach ellen. A három pontnak köszönhetően Dárdaiék harmadikot, a a vendégek tizenegyedikek a tabellán.

A válogatott mérkőzések miatti szünet után a berliniek az Augsburg otthonába utaznak november 19-én, míg a Borussia a Kölnt fogadja ugyanazon a napon.