Napoli's Slovak midfielder Marek Hamsik (R) vies for the ball with Besiktas' Portuguese midfielder Ricardo Queresma (C) and Swiss midfielder Gokhan Inler (L) during the UEFA Champions League football match between Besiktas and Napoli at the Vodafone Arena Stadium on November 1, 2016 in Istanbul.   / AFP PHOTO / OZAN KOSE

BL: gyors gólváltás és iksz Isztambulban

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 11. 01. 20:35

A 20.45-kor kezdődő meccsdömping előtt magyar idő szerint 18.45-től rendezték a Besiktas-Napoli meccset a labdarúgó Bajnokok Ligája B-csoportjában. A két együttes hat, illetve öt pontjával vezette a kvartettet, egy körrel ezelőtti találkozásukat kisebb meglepetésre a török gárda nyerte 3-2 Nápolyban.

A Napoli kezdte aktívabban a találkozót, az első percekben már Gabbiadini került helyzetbe, majd a 11. percben is ő rontott, akkor egy remek indítás után leadott lövését védte lábbal Fabricio.

Az első félidő legnagyobb lehetőségét mégis a Besiktas hagyta ki, a 29. percben Quaresma kevergetett a bal oldalán, középre tett labdáját Koulibaly pont Hutchinson elé fejelte, de a kanadai rosszul eltalált lövése a kapufán csattant.

A második játékrész nagy részében az olaszok akarata érvényesült, a Sarri-legénység könnyedén előnybe is kerülhetett volna, de Insigne remek kiugratása után Callejon a kimozduló kapus mellett nem találta el a kaput.

A Napoli mezőnyfölény után a semmiből megszerezte a vezetést a Besiktas, az Olaszországban duplázó Aboubakar beadása Maksimovic kezét találta el, a megítélt büntetőt pedig Quaresma váltotta gólra a 79. percben (1-0).

Sokáig nem örülhettek a törökök, három perccel később Hamsík 22-23 méterről leadott nagyszerű lövése a jobb sarokban kötött ki (1-1), amellyel ki is alakította a végeredményt.

A csoportban négy kör után hét ponttal áll a Napoli, míg hattal a Besiktas. Este a négy egységgel rendelkező Benfica az egypontos Dinamo Kijevet látja vendégül.

Helyzet van! Ne hagyd ki a legjobb meccseket. Tippelj a Tippmixpron!