Manchester City's English defender John Stones (L) vies with Barcelona's Argentinian striker Lionel Messi (C) during the UEFA Champions League group C football match between Manchester City and Barcelona at the Etihad Stadium in Manchester, north west England on November 1, 2016. / AFP PHOTO / OLI SCARFF

Bajnokok Ligája: Kassai nagyokat hibázott, Guardiola legyőzte a Barcát

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 11. 01. 22:34

Két hete az FC Barcelona 4-0-ra kiütötte a Manchester Cityt a labdarúgó Bajnokok Ligája C-csoportjának rangadóján. Kedd este a két együttes ismét találkozott, ezúttal Angliában. A barcelonai mérkőzéshez hasonlóan a City kezdett agresszívabban, a 11. percben az angolok egy tizenegyest kérhettek számon Kassai Viktor játékvezetőn.

A tizenhatoson belül Sterling esett el, miután Umtiti rálépett a lábára, a magyar spori helytelenül műesésért adott sárgát a hazaiak játékosának.

A 21. percben egy mintaszerű kontratámadás után megszerezte a vezetést a katalán együttes. Agüero lövését blokkolták a védők, a labda Messi elé pattant, aki egyből indította Neymart. A brazil bevezette a tizenhatos előteréig, majd az argentin elé tálalt, aki Caballero mellett a jobb alsóba helyezett (0-1).

A bekapott gól megzavarta a Cityt, Neymar lövését a kapus kitolta a rövid felsőből, majd Suárez nem találta el fejjel a kaput Messi beadása után. A félidő végére növelte a nyomást Guardiola csapata, amelynek meg is lett az eredménye.

Ne hagyd ki az ősz legjobb legjobb focimeccseit. Fogadj a Tippmixpron!

A 39. percben a hátul adogató katalánok közül Sergi Roberto hibázott, a jobbhátvéd középre passzolta a labdát, Agüero lefülelte, Sterling elé passzolt, aki kihagyhatatlan helyzetbe hozta Gündogant, a német pedig nem hibázott, és a kapuba lőtt (1-1).

A fordulás előtt még előnybe is kerülhetett volna a hazai együttes, de Fernandinho hét méterről a bal alsó mellé lőtt.

A második játékrész újfent a egy hátul eladott Barca-labdával kezdődött, de Sterling a rossz labdaátvétel után csak az oldalhálót találta el. Az 51. percben már a manchesterieknél volt az előny, a Silva buktatásáért megítélt szabadrúgást De Bruyne csavarta lőtte a kapuba (2-1).

A fölényben játszó City a 65. percben majdnem kapott egy gólt, Stones leadott labdájára Suárez csapott le, az uruguayi egy köténnyel becsapta a védőjét, majd letette André Gomesnek, aki szétlőtte a keresztlécet.

A 74. percben végleg eldőlt a mérkőzés, igaz sajnos ennél a gólnál hibázott a magyar játékvezető és csapata. De Bruyne mélységi indítása után Agüero kezéről pattant Gündogan elé a labda, aki értékesítette a ziccert (3-1).

A csoport másik mérkőzésén a Borussia Mönchengladbach az idegenbeli siker után hazai pályán ne tudta meverni a skót Celticet, így csökkent a továbbjutási esélye.

A D-csoportban a két nagyágyú, az Atlético Madrid és a Bayern München is nyerni tudott, így mindkét együttes bebiztosította továbbjutását. A Bayern 2-1-re nyert Eindhovenben, úgy, hogy a hazaiak egy hatalmas lesgóllal még megszerezték, amelyet a játékvezető megadott.

A B-jelű négyesben a Besiktas és a Napoli döntetlenje után a Benfica legyűrte a Dinamo Kijevhez, így visszavették a csoport második helyét. A portugálok Salvio büntetőjével nyertek, az ukránok a második félidőben nem találtak be a mészpontról.

Az A-csoportban a PSG Baselben elért 2-1-el már bejutott a nyolcaddöntőbe, akárcsak az Arsenal. Az Ágyúsok 15 perc játék után két góllal égtek, de végül 3-2-re nyertek a Ludogorets otthonában.