Hoffenheim's defender Benjamin Huebner (R) and Berlin's Bosnian forward Vedad Ibisevic (L) vie for the ball during the German first division Bundesliga football match between TSG 1899 Hoffenheim and Hertha BSC Berlin in Sinsheim, Germany, on October 30, 2016. / AFP PHOTO / DANIEL ROLAND / RESTRICTIONS: DURING MATCH TIME: DFL RULES TO LIMIT THE ONLINE USAGE TO 15 PICTURES PER MATCH AND FORBID IMAGE SEQUENCES TO SIMULATE VIDEO. == RESTRICTED TO EDITORIAL USE == FOR FURTHER QUERIES PLEASE CONTACT DFL DIRECTLY AT + 49 69 650050

Kilátástalan játékkal kaptak ki Dárdaiék Szalaiéktól

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 10. 30. 17:22

Igazi rangadó várt a Herthára a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) kilencedik fordulójában. A mérkőzés előtt a tabellán negyedik Hoffenheim otthonába látogatott a harmadik Dárdai-csapat.

Szalai Ádám együttese nagy fölényben játszott az első félidőben, akár gólokkal is vezethettek volna 45 perc játék után. Hoffenheimi részről Rupp rontott ziccert, majd Kaderabek fejelt a keresztlécre az első félórában, mielőtt Süle a 31. percben egy szabadrúgás után védhetetlenül fejelt a berlini kapuba (1-0).

A második játékrészben valamelyest jobban játszott a Hertha, de igazán komoly gólszerzési lehetősége nem akadt. Amennyiben nem Jarstein áll a fővárosiak kapujában, nagy zakóba is beleszaladhatott volna Dárdai csapata.

Szalai is kapott néhány percet, a 84. percben lépett pályára, így ő is részese lehetett együttese szezonbeli ötödik győzelmének. A gyenge napot kifogó Hertha második vereségét szenvedte el a bajnokságban.

A hazai sikernek köszönhetően a két gárda helyet cserélt a tabellán.

Helyzet van! Ne hagyd ki a legjobb meccseket. Tippelj a Tippmixpron!