U19-es Eb: Csoportelsőként jutottak tovább a mieink

A magyar U19-es női labdarúgó-válogatott veretlenül zárt csoportja élén a korosztályos kontinenstorna selejtezőjében, miután kedden kora délután 2-0-ra legyőzte Dánia legjobbjait.

A mieink a második félidőben négy perc alatt dupláztak, – Gelb Mónika és Süle Dóra köszönt be – erre pedig nem volt válasza az ellenfélnek. Mostani vereségük ellenére a dánok is ott lesznek a tavaszi elitkörben, hiszen a hétpontos Magyarország mögött második helyen kvalifikálták magukat.

A kvartett másik mérkőzésén Montenegró 4-2-es vereséget szenvedett Szlovákiától. A magyar korosztályos válogatott egyedül a szlovákokat nem tudta két vállra fektetni (1-1), hiszen Krascsenics Petráék a második fordulóban kiütéses győzelmet arattak (6-0) Montenegró ellen.