Ha ez így folytatódik, a Hamburg szégyenszemre kiesik a Bundesligából

Pénteken este hazai pályán lépett pályára a Hamburg a német labdarúgó-bajnokság 8. fordulójában, az ellenfél az a Frankfurt volt, amelyből eltiltása miatt hiányzott Huszti Szabolcs. A meccs első góljára a 35. percig kellett várni, Holtby előbb eladta a labdát, majd nagy igyekezetében öngólt szerzett.

A második játékrész elején Diekmeier kapta meg a második sárgáját, így emberhátrányba is került a Hamburg, a Frankfurt ezután hamar le is rendezte a meccset, a következő 12 percben lőttek két újabb gólt. 0-3 lett a vége.

A meccs összefoglalója:

A Hamburg nyolc forduló alatt mindössze két pontot tudott összekaparni, a gólkülönbsége pedig 2-15. Már egy edzőváltáson is átesett a csapat (Bruno Labbadiát Markus Gisdol váltotta), de ez sem hozta meg a várt fordulatot. Persze még csak a szezon egyharmadához közeledünk, de kijelenthető: ha ez így folytatódik, nincs aki megmentse a Hamburgot a kieséstől.

Ez azért lenne nagy szó, mert az első világháború vége óta az élvonalban vannak, egyedüli csapatként a Bundesliga 1963-as indulása óta minden szezonban ott voltak. Ennek a sorozatnak szakadhat vége.