Negyed óra alatt intézte el ellenfelét a Manchester United

Futó Csaba
Futó Csaba

2016. 10. 21. 06:30

Csütörtökön este, a labdarúgó Európa Ligában a hazai pályán játszó manchesteri csapat bár fölényben játszott, sokáig nem tudta feltörni a török Fenerbahce védelmét. A 31. percben aztán Mata kiharcolt egy büntetőt, amit Pogba értékesített, majd nem sokkal később Martial is tizenegyest lőhetett és ő sem hibázott – mindkét ítélet jogos volt. A félidő lezárásaként még Pogba lőtt szép gólt, így gyakorlatilag egy félidő alatt lerendezte a meccset a United.

Ezzel a Pogba-bombával dőlt el minden:

Biztos, ami biztos a második játékrész legelején Lingard növelte tovább az előnyt, onnantól kezdve már végleg sínen volt a meccs. A szünetben beálló Emenike egyébként sokat lendített a Fener játékán, a törökök szépítő gólja előtt is ő adta a gólpasszt, a korábbi manchesteri játékos, van Persie találatát megtapsolta az Old Trafford közönsége. A manchesterieknek ez volt a második győzelmük a csoportban, vezetik az A jelű kvartettet.

Robin van Persie szépítő gólja:

Francesco Totti 100. nemzetközi kupameccsén szenzációs teljesítményt nyújtott, kiosztott két gólpasszt is. Az AS Roma azonban hiába volt 3-1-es előnyben az Austria Wien ellen otthon, csak döntetlent játszott, az osztrákok két gólt lőttek a hajrában.

Szántó Tamás ezúttal nem játszott a Sassuolóval otthon 1-1-et játszó Rapid Wienben. (Fotó: Getty Images/AFP/Oli Scarff)

Eredmények – Európa Liga, 3. forduló

A csoport:
Manchester United (angol)-Fenerbahce (török) 4-1 (3-0)
Feyenoord (holland)-Zorija Luhanszk (ukrán) 1-0 (0-0)
Az állás: 1. Manchester United 6 pont (5-2), 2. Feyenoord 6 (2-1), 3. Fenerbahce 4, 4. Zorija Luhanszk

B csoport:
Olimpiakosz Pireusz (görög)-Asztana (kazah) 4-1 (3-0)
Young Boys (svájci)-APOEL (ciprusi) 3-1 (1-1)
Az állás: 1. Olimpiakosz 6 pont (5-2), 2. APOEL 6 (4-4), 3. Young Boys 4, 4. Asztana 1

C csoport:
Saint-Étienne (francia) – Gabala (azeri) 1-0 (0-0)
FSV Mainz 05 (német)-RSC Anderlecht (belga) 1-1 (1-0)
Az állás: 1. Anderlecht 5 pont (5-3), 2. Mainz 5 (5-4), 3. Saint-Étienne 5 (3-2), 4. Gabala 0

D csoport:
Dundalk (ír)-Zenit (orosz) 1-2 (0-0)
AZ Alkmaar (holland) – Makkabi Tel-Aviv (izraeli) 1-2 (0-1)
Az állás: 1. Zenit 9 pont, 2. Dundalk 4, 3. Makkabi Tel-Aviv 3, 4. AZ Alkmaar 1

E csoport:
AS Roma (olasz)-Austria Wien (osztrák) 3-3 (2-1)
Viktoria Plzen (cseh)-Astra (román) 1-2 (0-1)
Az állás: 1. AS Roma 5 (8-4), 2. Austria Wien 5 (6-5), 3. Astra 3, 4. Viktoria Plzen 2

F csoport:
KRC Genk (belga)-Athletic Bilbao (spanyol) 2-0 (1-0)
Rapid Wien (osztrák)-Sassuolo (olasz) 1-1 (1-0)
Az állás: 1. KRC Genk 6 pont, 2. Sassuolo 4 (5-4), 3. Rapid Wien 4 (4-4), 4. Athletic Bilbao 3

G csoport:
Celta Vigo (spanyol)-Ajax Amsterdam (holland) 2-2 (1-1)
Standard Liége (belga)-Panathinaikosz (görög) 2-2 (1-2)
Az állás: 1. Ajax 7 pont, 2. Celta Vigo 5, 3. Standard Liége 2, 4. Panathinaikosz 1

H csoport:
Sahtar Donyeck (ukrán)-KAA Gent (belga) 5-0 (2-0)
Konyaspor (török)-Braga (portugál) 1-1 (1-0)
Az állás: 1. Sahtar Donyeck 9 pont, 2. KAA Gent 4, 3. Braga 2, 4. Konyaspor 1

I csoport:
FK Krasznodar (orosz)-Schalke 04 (német) 0-1 (0-1)
Salzburg (osztrák)-Nice (francia) 0-1 (0-1)
Az állás: 1. Schalke 9 pont, 2. FK Krasznodar 6, 3. OGC Nice 3, 4. Salzburg 0

J csoport:
Slovan Liberec (cseh)-Fiorentina (olasz) 1-3 (0-2)
Qarabag (azeri)-PAOK (görög) 2-0 (0-0)
Az állás: 1. Fiorentina 7 pont, 2. PAOK 4 (2-3), 3. Qarabag 4 (5-7), 4. Slovan Liberec 1

K csoport:
Hapoel Beer Sheva (izraeli)-Sparta Praha (cseh) 0-1 (0-0)
Internazionale (olasz)-Southampton (angol) 1-0 (0-0)
Az állás: 1. Sparta Praha 6 pont, 2. Southampton 4 (3-1), 3. Hapoel Beer Sheva 4 (2-1), 4. Internazionale 3

L csoport:
Steaua Bucuresti (román)-FC Zürich (svájci) 1-1 (0-0)
Osmanlispor (török)-Villarreal (spanyol) 2-2 (2-0)
Az állás: 1. Villarreal 5 pont, 2. Osmanispor 4 (5-4), 3. FC Zürich 4 (4-4), 4. Steaua Bucuresti 2