Real Madrid's French forward Karim Benzema (R) vies with Legia Warszawa's defender Jakub Czerwinski during the UEFA Champions League football match Real Madrid CF vs Legia  Legia Warszawa at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid on October 18, 2016. / AFP PHOTO / PIERRE-PHILIPPE MARCOU

Gálával ünnepelte négyszázadik BL-meccsét a Real Madrid

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 10. 18. 22:40

A labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában a címvédő Real Madrid fogadta a Legia Warszawa együttesét az F csoportban. A lengyel együttes kezdőcsapatába sajnos nem került be a magyar válogatott támadó támadó, Nikolics Nemanja. Rajta kívül a védelem oszlopa, a nyári Eb-n csillogó Pazdan nem volt bevethető állapotban, míg a spanyoloknál Ramos, Casemiro és Modric is hiányzott sérülés miatt.

A Real a csoportkört egy kiszenvedett Sporting elleni sikerrel kezdte, majd a Borrusia Dortmund otthonában szereztek egy pontot. A Legia a pofozógép szerepét tölti be, a Dortmund 6-0-ra, míg a Sporting 2-0-ra verte őket.

A madridi gárda négyszázadik BEK-, illetve BL-meccse jól tempóban, én vendég lehetőségekkel kezdődött. Előbb Jodlowiec lövését védte lábbal Navas, majd Odjidja Ofoe találta el a kapufát. Ennek ellenére a Real szerezte meg a vezetést, a 16. percben Bale becselezte magát a tizenhatoson belülre, majd kilőtte a hosszú alsót (1-0).

Három perccel később már 2-0 állt az eredményjelzőn, Marcelo lövése pattant meg Jodlowiec lábán, és vágódott védhetetlenül a kapuba.

A 21. percben jött a Legia első gólja az idei BL-ben, a Nikolics helyén játszó Radovic harcolt ki egy büntető Daniloval szemben, majd higgadtan értékesítette a tizenegyest (2-1).

A félidő hátralévő részében nagy fölényben játszott Zidane csapata, és még egy gólt sikerült szerezniük. A 37. percben Ronaldo lekészítése után Asensio lőtt a rövid alsóba (3-1).

A fordulást követően nem változott a játék képe, a hazaiak támadták, míg a vendégek veszélyes kontrákat vezettek. A 68. percben a csereként beálló Lucas Vazquez lőtt kapásból nagy gólt (4-1). Magyar szempontból a 74. percben jött el a nagy pillanat, Nikolics ugyanis pályára lépett a Santiago Bernabéuban.

A válogatott csatárnak egy fejese volt, de az jócskán elkerülte a kaput, valamint két lövését is védte Navas. A végeredményt öt perccel a rendes játékidő vége előtt Morata állította be CR második gólpassza után (5-1).

A két együttes két hét múlva újra találkozik, akkor Lengyelországban, zárt kapuk mögött.

A csoport másik mérkőzésén a Dortmund a továbbjutás szempontjából kulcsfontosságú sikert aratott Lisszabonban. A német gárda góljait Aubameyang és Weigl szerezte, míg hazai részről Cesar talált be.

Az E-jelű négyesben, amely a legkiegyenlítettebb csoport, a CSZKA Moszkva a hajrában bukta el a győzelmet hazai pályán a Monaco ellen, míg a Bayer Leverkusen és a Tottenham nem bírt egymással.

Helyzet van! Ne hagyd ki a legjobb meccseket. Tippelj a Tippmixpron!

Eredmény – Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló

E csoport:
CSZKA Moszkva- AS Monaco 1-1 (1-0)
Gólszerző: L. Traoré (34.) ill. B. Silva (87.)

Bayer Leverkusen – Tottenham Hotspur 0-0

A csoport állása: 1. Monaco 5 pont, 2. Tottenham 4 pont, 3. Bayer Leverkusen 3 pont, 4. CSZKA Moszkva 2 pont

F csoport:
Real Madrid – Legia Warszawa 5-1 (3-1)
Gólszerző: Bale (16.), Jodlowiec (19. – öngól), Asensio (37.), Lucas Vazquez (68.), Morata (85.) ill. Radovic (21. – büntetőből)

Sporting Lisboa – Borussia Dortmund 1-2 (0-2)
Gólszerző: B. Cesar (67.) ill. Aubameyang (9.), Weigl (43.)

A csoport állása: 1. Borussia Dortmund 7 pont, 2. Real Madrid 7 pont, Sporting 3 pont, 4. Legia 0 pont