Germany's midfielder Julian Draxler (C-L), Germany's midfielder Thomas Mueller (C, bottom, hidden) and Germany's midfielder Sami Khedira (C-R) vie for the ball with Czech Republic's defender Tomas Sivok (C, top) during the 2018 World Cup qualifier football match of Germany vs Czech Republic in Hamburg, northern Germany, on October 8, 2016. / AFP PHOTO / PATRIK STOLLARZ

Németország nagyszerű futballal fektette két vállra a cseheket

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 10. 08. 22:38

A kora esti négy mérkőzés után öt találkozóval folytatódott a 2018 labdarúgó-világbajnokság selejtezője. A szombat este csúcspontja a német válogatott fellépése volt, a Norvégiában sima győzelemmel indító Nationalelf Csehországot látta vendégül Hamburgban a C csoportban.

Joachim Löw együttese rögtön a kezdés után magához ragadta az irányítást, támadólag lépett fel, és alakított ki helyzetek. Az első gólra nem is kellett sokat várni, a 13. percben egy mintaszerű támadás után Thomas Müller volt eredményes (1-0).

Csehország az első félidőben szinte csak nyomozta a labdát, a félpályán is alig tudtak átjönni Karel Jarolim fiai. Az első játékrészben akadt még bőven leehetőség a németek előtt, de azok rendre kimaradtak.

A fordulást követően sem kellett sokat várni az újabb gólra, Toni Kroos lassan már a védjegyévé váló mozdulattal csavart a bal alsóba (2-0). A 65. percben jött a harmadik, Jonas Hector került a védelem mögé, a centerezése után pedig Müller megszerezte a második gólját (3-0).

Az utolsó bő félórában nem változott a játék képe, de újabb gólt már nem láthattak a nézők. Németország két kör után hibátlan teljesítménnyel áll az élen.

A csoport másik összecsapásán az Eb-nyolcaddöntős Észak-Írország megverte a második 45 percet szinte végig emberhátrányban játszó San Marinót.

Az E-jelű hatosban Lengyelország Robert Lewandowski mesterhármasával két vállra fektette Dániát. Az F csoportban Litvánia az utolsó percekben bukta el a győzelmet Skóciában, míg Szlovénia a korábbi győri játékos, Rok Kronaveter találatával kerekedett Szlovákia fölé.

Eredmény – Vb-selejtező

C csoport:
Németország – Csehország 3-0 (1-0)
Gólszerző: Müller (13., 65.), Kroos (49.)

Észak-Írország – San Marino 4-0 (1-0)
Gólszerző: S. Davies (26. – büntetőből), Lafferty (79., 90+4.), Ward (86.)
Kiállítva: Palazzi (50. – San Marino)

E csoport:
Lengyelország – Dánia 3-2 (2-0)
Gólszerző: Lewandowski (20., 36. – büntetőből, 48.) ill. Glik (49. – öngól), Y. Poulsen (69.)