Gyõr, 2016. október 6.
Sallai Roland (b) és a portugál Francisco Geraldes a labdarúgó U21-es Európa-bajnokság selejtezõjében játszott Magyarország - Portugália mérkõzésen a Gyõrhöz tartozó gyirmóti Alcufer Stadionban 2016. október 6-án.
MTI Fotó: Illyés Tibor

U21-es Eb-selejtező: kétgólos hátrányból állt fel a magyar válogatott

Mandják Géza

újságíró. 2016. 10. 06. 20:56

Az U21-es magyar labdarúgó-válogatott csütörtökön Portugáliát fogadta Gyirmóton Európa-bajnoki selejtezőn.

A találkozó előtt a mieink a negyedik helyen álltak a 4-es számú csoportban három győzelemmel, két döntetlennel és három vereséggel. A luzitánok már megnyerték a csoportot, hiszen hét győzelem mellett, csupán egyszer játszottak döntetlent. Ruben Nevesék ráadásul tekintélyparancsoló 24-1-es gólkülönbséggel érkeztek Magyarországra.

A 10. percben a vendégek szerezték meg a vezetést. (0-1) Diego Jota lőtt Nagy Gergely mellett a hálóba. Három perccel később ismét egy védelmi hibát használtak ki a portugálok, ezúttal Joao Carvalho köszönt be. (0-2)

Két perccel később kezdtek éledezni a mieink, Sallai Roland tekert nem sokkal a bal alsó mellé. Pár perccel később Nagy Dominik lövését védte Miguel Silva kapus.

A 27. percben tizenegyest kapott a magyar válogatott. A luzitánok hálóőre húzta el Nagy Dominik lábát, a megítélt büntetőt a sértett vágta a bal felsőbe. (1-2)

A második félidőben is az öltözőben maradtak a mieink, Daniel Podence verte át a kapusunkat, majd közelről a kapuba lőtt, Osváth Attila csak beleérni tudott a labdába. (1-3)

Prosser Dániel a 61. percben állt be Kalmár Zsolt helyére, s nem sokat tétlenkedett, egy perccel később a tizenhatoson belülről lőtt a jobb alsóba. (2-3) Prosser nagyszerű cserének bizonyult, hiszen gólja után egy gólpasszt is kiosztott. (3-3) Balogh Norbert elé tálalt, a 20 éves csatár pedig gyönyörűen lőtte ki a bal alsó sarkot.

A csoport másik mérkőzésén Izrael 4-0-ra kiütötte Görögországot, így biztossá vált, hogy a magyar csapat nem jut ki a jövő évi korosztályos kontinenstornára.