Győzelmet ennyire még nem untak a Manchester Unitednél, Szántóék kikaptak

A labdarúgó Európa Liga 2. fordulójában a Manchester United hazai pályán szeretett volna javítani, miután a nyitókörben kikapott a Feyenoordtól. Az ukrán Zorija elleni mérkőzést vélhetően hamar elfelejtik a szurkolók, ugyanis az eleve nem túl izgalmas összecsapáson Zlatan Ibrahimovic a 69. percben fejjel kihasznált egy védelmi hibát, onnantól kezdve pedig végleg leült a meccs. Nem is volt több gól, 1-0-ra nyertek az angolok, a hármas sípszó pillanatára pedig a közönség nagy része már elindult haza – a többiek pedig unott arccal nézték a történéseket.

Ibrahimovic gólja:

Szántó Tamás együttese, a Rapid Wien Bilbaóba látogatott és kapott ki 1-0-ra. A magyar játékos ezúttal csere volt, a 72. percben állt be, de már nem tudott segíteni csapatán.

Keddi születésnapját követően méltóképpen ünnepelt a pályán a 40 éves Francesco Totti, ugyanis az AS Romát két gólpasszal segítette a vendég Astra elleni 4-0-s győzelemben. Sőt, a csapatkapitány a gólhoz is közel járt, szabadrúgása után a kapufán csattant a labda.

Eredmények – Európa Liga, 2. forduló

A csoport:
Fenerbahce (török)-Feyenoord (holland) 1-0 (1-0)
Manchester United (angol)-Zorija Luhanszk (ukrán) 1-0 (0-0)
Az állás: 1. Fenerbahce 4 pont, 2. Feyenoord és Manchester United 3 (1-1), 4. Zorija Luhanszk 1

B csoport:
Olimpiakosz (görög)-APOEL (ciprusi) 0-1 (0-1)
Asztana (kazah)-Young Boys (svájci) 0-0
Az állás: 1. APOEL 6 pont, 2. Olimpiakosz 3, 3. Asztana 1 (1-2), 4. Young Boys 1 (0-1)

C csoport:
St. Etienne (francia)-RSC Anderlecht (belga) 1-1 (0-0)
Qabala (azeri)-FSV Mainz 05 (német) 2-3 (0-1)
Az állás: 1. RSC Anderlecht 4 pont (4-2), 2. FSV Mainz 05 4 (4-3), 3. St. Etienne 2, 4. Qabala 0

D csoport:
Zenit (orosz)-AZ Alkmaar (holland) 5-0 (1-0)
Dundalk (ír) – Makkabi Tel-Aviv (izraeli) 1-0 (0-0)
Az állás: 1. Zenit 6 pont, 2. Dundalk 4, 3. AZ Alkmaar 1, 4. Makkabi Tel-Aviv 0

E csoport:
Austria Wien (osztrák)-Viktoria Plzen (cseh) 0-0
AS Roma (olasz)-Astra (román) 4-0 (2-0)
Az állás: 1 AS Roma 4 pont (5-1), 2. Austria Wien 4 (3-2), 3. Viktoria Plzen 2, 4. Astra 0

F csoport:
Athletic Bilbao (spanyol)-Rapid Wien (osztrák) 1-0 (0-0)
KRC Genk (belga)-Sassuolo (olasz) 3-1 (2-0)
Az állás: 1. KRC Genk 3 pont (5-4), 2. Sassuolo 3 (4-3), 3. Rapid Wien 3 (3-3), 4. Athletic Bilbao 3 (1-3)

G csoport:
Ajax Amsterdam (holland)-Standard Liege (belga) 1-0 (1-0)
Celta Vigo (spanyol)-Panathinaikosz (görög) 2-0 (0-0)
Az állás: 1. Ajax Amsterdam 6 pont, 2. Celta Vigo 4, 3. Standard Liege 1, 4. Panathinaikosz 0

H csoport:
Gent (belga)-Konyaspor (török) 2-0 (2-0)
Sahtar Donyeck (ukrán)-Braga (portugál) 2-0 (1-0)
Az állás: 1. Sahtar Donyeck 6 pont, 2. Gent 4, 3. Braga 1, 4. Konyaspor 0

I csoport:
Schalke 04 (német)-Salzburg (osztrák) 3-1 (1-0)
Krasznodar (orosz)-Nice (francia) 5-2 (2-1)
Az állás: 1. Krasznodar 6 pont (6-2), 2. Schalke 04 6 (4-1), 3. Salzburg 0 (1-4), 4. Nice 0 (2-6)

J csoport:
Fiortentina (olasz)-Qarabag (azeri) 5-1 (3-0)
Slovan Liberec (cseh)-PAOK (görög) 1-2 (1-1)
Az állás: 1. Fiorentina 4 pont (5-1), 2. PAOK 4 (2-1), 3. Slovan Liberec 1 (3-4), 4. Qarabag 1 (3-7)

K csoport:
Sparta Praha (cseh)-Internazionale (olasz) 3-1 (2-0)
Hapoel Beer Sheva (izraeli)-Southampton (angol) 0-0
Az állás: 1. Southampton 4 pont (3-0), 2. Hapoel Beer Sheva 4 (2-0), 3. Sparta Praha 3, 4. Internazionale 0

L csoport:
FC Zürich (svájci)-Osmanlispor (török) 2-1 (1-0)
Steaua Bucuresti (román)-Villarreal (spanyol) 1-1 (1-1)
Az állás: 1. Villarreal 4 pont, 2. Osmanlispor 3 (3-2), 3. FC Zürich 3 (3-3), 4. Steaua Bucuresti 1