Hatgólos döntetlent játszott a Fradi az Újpesttel

Futó Csaba
Futó Csaba

Frissítve: 2016. 10. 02. 21:572016. 09. 24. 20:27

A ferencvárosiak szerezték a találkozó első gólját, aztán 1-3 is volt az állás, innen mentett pontot a házigazda.

A címvédő Ferencváros elég korán, már a 11. percben megszerezte a vezetést a derbin, Djuricin hagyta le a védőjét, majd ballal a kapuba lőtt. Megfogta ez a találat az Újpestet, beletelt egy kis időbe, mire össze tudták szedni magukat, aztán Diarra egy szép lövéssel egyenlített, és volt egy újpesti kapufa is.

Sikerült átvenni a vezetést még az első félidőben, Baloghról maradtak le a védők, fejjel talált be. A második félidő elején aztán ismét Balogh szerzett gólt, ezúttal tizenegyesből, Ryu kezezett.

Nagyon úgy tűnt, hogy az Újpest meglepheti ellenfelét, de a Ferencváros a 60. percben feljött egy találatra, miután Leandro szabadrúgását nem tudta kivédeni Balajcza. Nem sokkal később egyenlített Thomas Doll csapata, Djuricin kiszorított helyzetből lőtte be középre a labdát, Pávkovics lábán megpattant és az újpesti kapuban kötött ki.

A folytatásban inkább a Fradi tűnt veszélyesebbnek, de az eredmény már nem változott, 3-3 lett a végeredmény.

Eredmény – OTP Bank Liga, 11, forduló

Groupama Aréna, 11 760 néző, v.: Kassai

Ferencváros – Újpest 3-3 (1-2)

Ferencváros: Dibusz – Dilaver, Cukic, Leandro, Ramirez – Gera, Hajnal (Radó, a szünetben), Nagy D. – Lovrencsics (Pintér, 26.), Djuricin, Ryu (Csernik, 66.)

Újpest: Balajcza – Nagy T. (Nagy G., 24.), Pávkovics, Kecskés, Mohl – Windecker, Cseke, Balogh B. – Bardhi, Angelov (Lázok, a szünetben), Diarra (Andric, 73.)

Gólszerző: Djuricin (11.), Leandro (60.), Pávkovics (65. – öngól) illetve Diarra (20.), Balogh (38., 53. – 11-esből)

Sárga lap: Pintér (45+2.), Nagy D. (52.), Djuricin (66.), Leandro (85.) illetve Nagy G. (45.), Diarra (69.), Pávkovics (74.)

sportos. 2016. 09. 24. 22:28

Vége! Kassai Viktor lefújta a meccset. A ferencvárosiak lőtték a találkozó első találatát, aztán 1-3-ról tudtak pontot menteni. Nem volt jó mérkőzés, de fordulatokból nem volt hiány.

88'

Bardhi kétszer sem tudta meglepni Dibuszt

Futó Csaba
Futó Csaba

sportos. 2016. 09. 24. 22:23

Két szabadrúgást rúghatott, mert az elsőbe belefújt Kassai, hogy rendet tegyen a játékosok között. Bardhi egyébként mindkétszer ugyanoda lőtte, Dibusz mindkétszer kiütötte.

65'

Egyenlített a Fradi!

Futó Csaba
Futó Csaba

sportos. 2016. 09. 24. 22:00

Djuricin csapott le a labdára a tizenhatoson belül, kifelé cselezett és kiszorított helyzetből középre lőtte a labdát, Pávkovis beletette a lábát, a labda pedig a kapuba pattant, Balajcza nem tudott védeni. 3-3!

60'

Leandro lőtt szépségdíjas gólt, 2-3!

Futó Csaba
Futó Csaba

sportos. 2016. 09. 24. 21:55

27 méterről rúghatott szabadrúgást a Ferencváros, Leandro a bal felső célozta meg, Balajcza két kézzel nyúlt a labdáért, így csak beljebb tudta segíteni a felső sarokba. 2-3!

53'

Már 3-1-re vezet az Újpest!

Futó Csaba
Futó Csaba

sportos. 2016. 09. 24. 21:49

Balogh állt oda a labda mögé a büntetőnél és magabiztosan a jobb felsőbe lőtt. Dibusz a másik irányba vetődött.

21:25

Félidő

Futó Csaba
Futó Csaba

sportos. 2016. 09. 24. 21:25

A Fradi vezetett, az Újpest fordított úgy, hogy a vendégeknek volt még egy kapufájuk. Nem jó meccs, de azért van történés és láttunk már három gólt. Most kis szünet, aztán folytatás.

38'

Már az Újpest vezet!

Futó Csaba
Futó Csaba

sportos. 2016. 09. 24. 21:15

Diarra okosan elengedte a labdát a tizenhatos előterében, így Mohl ívelhetett középre, Balogh robbant be a kapu elé, a védők lemaradtak róla, ő pedig közelről a hálóba fejelt. 1-2!

32'

Ellaposodott a meccs

Futó Csaba
Futó Csaba

sportos. 2016. 09. 24. 21:10

A két gólt és a kapufát leszámítva nem túl izgalmas a mérkőzés. Az Újpest most például hátul adogat, helyzetek meg nincsenek.

26'

Kényszerű csere a Fradinál

Futó Csaba
Futó Csaba

sportos. 2016. 09. 24. 21:04

Lovrencsicset ápolni kellett, miután rosszul fogott talajt pár perce, majd jelezte, hogy nem tudja folytatni a játékot. Pintér Ádám állt be a helyére.

25'

Újpesti kapufa!

Futó Csaba
Futó Csaba

sportos. 2016. 09. 24. 21:02

Bardhi lőtt egy kényszerítő után, Dibusz felett elívelte a labdát, de a kapufát találta el. A gól óta felbátorodott az Újpest, Diarrának is volt még egy életerős lövése, azt védte Dibusz.

20'

Egyenlít az Újpest egy bombagóllal!

Futó Csaba
Futó Csaba

sportos. 2016. 09. 24. 20:58

Egy ferencvárosi helyzet után lódult meg az Újpest, Diarra lopta a távolságot, nem léptek ki rá, a tizenhatos előteréből így lövésre vállalkozott és a hosszú alsóba lőtt. Dibusz hiába nyújtózkodott, tehetetlen volt.