Elmaradt a Kleinheisler-Szalai csata, egyikük sem örülhet igazán

Hétközi fordulóval folytatódik a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga), kedden négy mérkőzést rendeztek. Három magyar futballistáért is szoríthattunk, közül viszont sajnos csak kettő lépett pályára.

A Darmstadt-Hoffenheim találkozón elmaradt a Kleinheisler László-Szalai Ádám csata. A két válogatott futballista közül csak előbbi lépett pályára. A Dortmund elleni 0-6 után várható volt, hogy Kleinheisler lehetőséget kap, a középpályás 75. percben hagyta el pályát.

A pontszerzéssel elégedett lehet, azzal viszont nem nagyon. hogy az őt váltó Denys Olijnyk egalizált a ráadás második percében. Szalai a kispadról nézte végig a mérkőzést.

Huszti Szabolcs szokás szerint ott volt a Frankfurt kezdőcsapatában, és újabb győzelemnek örülhetett. Az Eintracht az első félidő legvégén, és a második játékrész elején szerzett gólokkal győzött az Ingolstadt otthonában.

A forduló rangadóján a Borussia Dortmund simán nyert Wolfsburgban, míg a Freiburg otthon tartotta a három pontot a Hamburg ellen.

Eredmény – Bundesliga, 4. forduló

Darmstadt – Hoffenheim 1-1 (0-0)
Gólszerző: Olijnyk (90+2.) ill. Kramaric (46.)

Ingolstadt – Eintracht Frankfurt 0-2 (0-1)
Gólszerző: Abraham (45+2.), Oczipka (50.)

Wolfsburg – Borussia Dortmund 1-5 (0-2)
Gólszerző: Didavi (53.) ill. Guerreiro (4.), Aubameyang (16,. 62.), Dembele (58.), Piszczek (73.)

Freiburg – Hamburg 1-0 (0-0)
Gólszerző: Petersen (70.)