Továbbra is százszázalékos a Hertha

Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC a Schalke csapatát fogadta a Bundesliga harmadik fordulójában.

Az első félidőben aktívabbak voltak a vendégek, ötször kísérleteztek lövéssel, kétszer jól is céloztak. A hazaiak nem tudták megdolgoztatni Ralf Fährmann kapust. A második játékrészben Mitchell Weiser juttatta előnyhőz a berlini csapatot. (1-0) Benjamin Stambouli vesztette el az oldalvonalnál, Peter Pekarík csapott le a labdára, majd Weiserhez passzolt, aki a jobb felsőbe lőtt.

Tíz perccel később Valentin Stocker döntötte el a mérkőzést. (2-0) Weiser ugratta ki nagyszerűen a 27 éves svájcit, aki kilőtte a bal alsó sarkot.

A Hertha parádésan kezdte a szezont, hiszen első három meccsét megnyerte. Az első fordulóban a Freiburgot, a másodikban pedig az Ingolstadt gárdáját szomorították a fővárosiak. Dárdai Pál tanítványai nagy feladat előtt állnak, hiszen a negyedik fordulóban a szintén százszázalékos Bayern Münchenhez látogatnak.