Liverpool's English midfielder Jordan Henderson (R) celebrates scoring his team's second goal during the English Premier League football match between Chelsea and Liverpool at Stamford Bridge in London on September 16, 2016. / AFP PHOTO / GLYN KIRK / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.  /

Henderson bombagóljával nyert a Liverpool – videó

Mandják Géza

újságíró. 2016. 09. 17. 07:44

Péntek este rangadót rendeztek a Premier League 5. fordulójában, a Chelsea fogadta a Liverpool csapatát. A Vörösök a két együttes utóbbi három találkozóján veretlenek maradtak egy győzelem mellett, kétszer döntetlent hozott ez a párosítás. Lett volna miért visszavágniuk a Kékeknek, hiszen többek közt Phillippe Coutinho duplájának köszönhetően a Liverpool 3-1-re nyert tavaly októberben Londonban.

A 17. percben előnybe kerültek a vendégek. (0-1) Coutinho ívelt nagyszerű labdát a tizenhatoson belülre, Dejan Lovren berobbant, és Thibaut Courtois mellett a jobb felsőbe lőtt.

A 36. percben Jordan Henderson meglőtte, ha nem is a szezon, de egyértelműen a forduló legnagyobb gólját. (0-2) Gary Cahill szabadított volna fel, de pont a Vörösök kapitányát találta meg, aki átvette a labdát, majd kíméletlenül bombázott a bal felső sarokba.

A második félidőben ritmust váltottak a londoniak, jöttek is a helyzetek, végül Diego Costa szépített a 61. percben. (1-2) Nemanja Matic tört be a tizenhatoson belülre, majd a spanyol elé tálalt, aki közelről nem hibázott. Egyenlítenie nem sikerült a hazai együttesnek, mely elveszítette bajnoki veretlenségét. A Liverpool pontszámban beérte a Chelsea-t, és már negyedik a Premier League tabelláján.