Barcelona's Argentinian forward Lionel Messi (2nd R) vies with Alaves' defender Victor Laguardia (2nd L) beside Barcelona's Uruguayan forward Luis Suarez (R) during the Spanish league football match FC Barcelona vs Deportivo Alaves at the Camp Nou stadium in Barcelona on September 10, 2016. / AFP PHOTO / LLUIS GENE

Ciki: hazai pályán kapott ki az újonctól a Barca

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 09. 11. 06:57

A spanyol labdarúgó-bajnokság harmadik fordulója előtt nagyon sokan már elkönyvelték a címvédő FC Barcelona újabb győzelmét, miután rápillantottak a párosításra. Luis Enrique fiai ugyanis hazai pályán fogadták az újonc Deportivo Alavés együttesét, akik az előző két meccsen két pontot zsebeltek be.

A hétközi dél-amerikai vb-selejtezők, valamint az azt követő rengeteg utazás miatt Lionel Messi és Luis Suárez is a kispadon kezdte az összecsapást, a nagy hármasból egyedül Neymar volt ott az első perctől a gyepen. A brazil mellé még Arda Turan, valamint a Valenciától megszerzett Paco Alcácer került be a támadósorba.

A találkozó a várakozásoknak megfelelően kezdődött, a katalánok már az első perctől hatalmas mezőnyfölényt alakítottak ki, de ez helyzetekkel nem párosult. A 39. percben aztán jött az első pofon, egy bal oldali beadást követően Deyverson perdített a kapuba (0-1), Jasper Cillessennek nem volt esélye a hárításra.

A Barca-hívek rögvest a fordulás után megnyugodhattak, a 46. percben egy szöglet után Jérémy Mathieu fejelt a kapu jobb sarkába hat méterről (1-1). Ráadásul az egyenlítés után nem sokkal érkezett a pályára Messi és Andrés Iniesta is.

Viszont újabb hazai gól nem érkezett, ellenben Alavés-találat igen. A 65. percben két Barca-védő szerencsétlenkedése után Ibai Gómez került helyzetbe, ő pedig hét méterről, senkitől sem zavartatva kilőtte a bal alsót (1-2).

A hátralévő szűk félórában a vendégek leparkolták a buszt a saját kapujuk előtt, és végül meg is úszták újabb kapott gól nélkül.

A további szombati mérkőzéseken a Villarreal idegenben nyert a Málaga ellen idegenben, míg a Sevilla úgy verte 2-1-re a Las Palmast, hogy a 88. percben még hátrányban volt. Az Atlético egy négyest gurított a második félidőben Vigóban, míg a Real simán megverte az Osasunát.