A debreceni Holman Dávid (k), valamint az újpesti Kálnoki Kis Dávid (b) és Windecker József a labdarúgó OTP Bank Liga 8. fordulójában játszott Debreceni VSC - Újpest FC mérkõzésen a debreceni Nagyerdei Stadionban 2016. szeptember 10-én.
MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

Fordulatos meccsen verte a Loki az Újpestet

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 09. 10. 19:56

Három hét szünet után ismét mérkőzéseket rendeztek az OTP Bank Ligában. A szinte egy kezdőcsapatnyi játékostól megváló, de legalább ugyanennyivel erősítő DVSC hazai pályán fogadta az Újpest gárdáját a nyolcadik fordulóban. A Loki portugál mestere, Leonel Pontes az első győzelmére készült, eddig egy döntetlen mellett két vereség volt a mérlege.

A hazaiaknál ott volt a kezdőben az új szerzemények közül a Filip, Völgyi, valamint a válogatott középpályás, az Angliából hazatérő Tőzsér is.

Az első félidőben ellenfele fölé nőtt a hazai együttes, ráadásul a vezetést is sikerült korán megszerezniük. A kilencedik percben Holman a tizenhatos jobb oldaláról indulva majd ballal 17 méterről nagyon kilőtte a kapu jobb oldalát (1-0).

A második játékrészben több egyenlítési lehetőség is adódott az Újpest előtt, a 77. percben a kapuba is találtak a lilák. Diarra beadása után Tóth csúsztatta meg a labdát, Windecker pedig átvette a labdát, a menteni igyekvő Sekulic pedig a saját hálójába lőtt (1-1).

A 83. percben aztán megnyerte a mérkőzést a DVSC, a csereként beálló Dr. Horváth kilőtte a jobb alsót (2-1).

A listavezető Vasas újabb győzelmet aratott, a Debrecenből igazolt Kulcsár találata három pontot ért az angyalföldieknek a Paks ellen. Megszerezte az első győzelmét az újonc Gyirmót, Urbányi István fiai a Diósgyőrt verték hazai környezetben.

A Videoton a második félidőben intézte el a Haladást, míg a Mezőkövesd hátrányból fordítva gyűjtötte be a Budapest Honvéd elleni skalpot.