Neymar döntötte el a rangadót, kétgólos hátrányból ikszelt Argentína

Dél-Amerikában is voltak meccsek a világbajnoki selejtezőben, a legjobban várt mérkőzés a Brazília-Kolumbia összecsapás volt Manausban. A hazaiak már a 2. percben vezetéshez jutottak Miranda fejese akadt be egy szöglet után, de még a szünet előtt egyenlítette a vendégek, Marquinhos csúsztatott a saját kapujába. Mégsem kellett csalódottan hazamennie a brazil drukkereknek, Neymar a 74. percben döntötte el a meccset, tökéletesen lőtte ki a hosszú alsó sarkot.

A sérült Lionel Messi nélkül utaztak az argentinok Venezuelába, a meccs pedig nem éppen úgy alakult, ahogyan azt eltervezték. A hazaiak az 53. percben már 2-0-ra vezettek, ám Pratto és Otamendi révén egyenlített Argentína, 2-2 lett a vége.

Uruguay felnégyelte Paraguayt, Peru Ecuadort verte 2-1-re, Chile és Bolívia 0-0-át játszott egymással. Az uruguayiak így továbbra is vezetik a dél-amerikai selejtezőcsoportot, a második helyre feljöttek a brazilok, Argentína a harmadik. (Nyitókép: AFP/Vanderlei Almeida)