A tökéletes gól sem volt elég Hollandia legyőzéséhez

Kedd este a svéd labdarúgó-válogatott Hollandiát fogadta a vb-selejtezőben, mióta Zlatan Ibrahimovic visszavonult a nemzeti csapattól, ez volt az első tétmeccsük. Svédország még az első félidőben szerzett vezetést, egy Benny Hilles vendégvédekezés után Marcus Berg szerzett káprázatos gólt. Ennél tökéletesebben nem lehetett volna megoldani a helyzetet, íme:

A svédeknek végül be kellett érniük egy ponttal, mert bár Robin Olsen bravúrt bravúrra halmozott a meccsen, a 67. percben tehetetlen volt Wesley Sneijder jól helyezett lövésénél.  1-1 lett a végeredmény.

Belgium a csalódást keltő Európa-bajnoki szereplése után simán verte Ciprust, az Eb-döntős franciák csak ikszeltek Fehéroroszországban, a játéknap leggólgazdagabb mérkőzését pedig Bulgária és Luxemburg hozta össze, 4-3 lett annak a meccsnek a vége. (Nyitókép: AFP/Jonathan Nackstrand)