Premier League: a harmadik meccsét is megnyerte a Guardiola-féle City

A Premier League harmadik fordulójának zárómérkőzésén a Manchester City a West Ham United együttesét fogadta.

Pep Guardiola együttese gyakorlatilag 18 perc alatt eldöntötte a három pont sorsát. A hetedik percben Raheem Sterling egy szépen kijátszott akció után passzolt kapuba (1-0), majd tizenegy perccel később Fernandinho bólintott védhetetlenül Adrian hálójába (2-0).

A fordulást követően az angol válogatottba bekerülő Michail Antonio szépíteni tudott (2-1), de a ráadásban Sterling második gólja mindent eldöntött (3-1).

A City így a harmadik PL-meccsét is megnyerte, akárcsak két nagy riválisa, a Chelsea és a Manchester United. A hazaik kapuját még nem a Barcelonától igazolt Claudio Bravo védte, hanem Willy Caballero.

A játéknap másik mérkőzésén nem született gól a West Bromwich Albion és a Middlesbrough találkozóján.