Freiburg's defender Manuel Gulde (L) and Berlin's Japanese midfielder Genki Haraguchi vie for the ballduring the German first division Bundesliga football match of Hertha BSC Berlin vs SC Freiburg in Berlin, Germany, on August 28, 2016.  / AFP PHOTO / TOBIAS SCHWARZ / RESTRICTIONS: DURING MATCH TIME: DFL RULES TO LIMIT THE ONLINE USAGE TO 15 PICTURES PER MATCH AND FORBID IMAGE SEQUENCES TO SIMULATE VIDEO. == RESTRICTED TO EDITORIAL USE == FOR FURTHER QUERIES PLEASE CONTACT DFL DIRECTLY AT + 49 69 650050

Dárdai Herthája őrült hajrá után győzelemmel kezdte a Bundesligát

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 08. 28. 17:29

Felemásan indult a szezon a Dárdai Pál vezette Hertha BSC számára, a berliniek az Európa Liga harmadik selejtezőkörében alulmaradtak a dán Bröndby együttesével szemben, a kupában pedig csak nagy küzdelemben ejtették ki az alacsonyabb osztályú Regensburg csapatát.

A fővárosiak vasárnap délután a másodosztályból feljutó Freiburg ellen léptek pályára a Bundesliga első fordulójában. A magyar szakember az új igazolások közül Essweint és Allant is a kispadra ültette, míg a szlovák Duda sérülés miatt nem volt bevethető állapotban.

A nem túl eseménydús első félidőben egy-egy nagyobb lehetőséget lehetett feljegyezni. A hazaiak részéről Weiser lőtt nem sokkal mellé, míg a vendégeknél Grifo lőhetett ajtó-ablak ziccerben, de Pekarik nagyszerű becsúszással blokkolni tudott.

A fordulást követően felpörögtek az események, az első negyed órában két gólt is szerezhetett volna a Hertha, de előbb Haraguchi lövését védte Schwolow, majd Hofler szerzett kis híján öngólt, szerencséjére a kapufa megmentette őt.

A 62. percben már nem úszta meg a Freiburg, Darida tökéletes lövése a bal alsóban kötött ki (1-0). A cseh középpályás nem ünnepelte a találatát, ugyanis korábbi kenyéradója kapuját vette be.

A hátralévő nagyjából fél órában Dárdai csapata nem tudta megőrizni a megszerzett előnyt, az újonc a ráadás harmadik percében Hofler fejesgóljával egalizálni tudott (1-1). Érdekesség, hogy ekkor a berliniek már tíz emberrel voltak, ugyanis Skjelbred néhány másodperccel a szöglet előtt sérült meg.

De itt még nem volt vége a meccsnek, a csereként beálló Schieber a 96. percben megnyerte a meccset a hazaiaknak (2-1), akik így tíz emberrel szerezték meg a három pontot.

A korábbi magyar szövetségi kapitány együttese a válogatott szünet után az Ingolstadt otthonába utazik szeptember 10-én a második fordulóban.