MADRID, SPAIN - AUGUST 21: Head Coach of Atletico Madrid Diego Simeone gestures during the Spanish La Liga football match between Atletico Madrid and Deportivo Alaves at Vicente Calderon stadium in Madrid, Spain on August 21, 2016. Burak Akbulut / Anadolu Agency

Őrült hajrában bukott pontokat az Atlético

2016. 08. 22. 08:32

Vasárnap késő este az Atlético Madrid is megkezdte szereplését a 2016-17-es La Liga szezonban. A Matracosok papíron könnyű ellenféllel néztek szembe, hiszen a tíz év után az élvonalba visszatérő Alavés volt az ellenfél.

Hősiesen védekezett a vendég együttes az egész mérkőzésen, de a 93. percben egy szabálytalanságot követően tizenegyeshez jutott az Atlético, amelyet a nyáron szerződtetett Kévin Gameiro értékesített (1–0).

Ezzel úgy tűnt, megszerzi a három pontot az Atlético, de tartogatott még fordulatot a mérkőzés. Az Alavés mindössze kétszer próbálkozott lövéssel a meccsen, de az egyikből gól született. Manu García bombája a 95. percben Jan Oblak kapujában kötött ki (1–1), így döntetlent játszott egymással a két csapat. Csak összehasonlításképpen: a hazai együttes 27-szer próbálkozott lövéssel, illetve húsz szögletet rúghatott.