Őrült hajrában bukott pontokat az Atlético

Vasárnap késő este az Atlético Madrid is megkezdte szereplését a 2016-17-es La Liga szezonban. A Matracosok papíron könnyű ellenféllel néztek szembe, hiszen a tíz év után az élvonalba visszatérő Alavés volt az ellenfél.

Hősiesen védekezett a vendég együttes az egész mérkőzésen, de a 93. percben egy szabálytalanságot követően tizenegyeshez jutott az Atlético, amelyet a nyáron szerződtetett Kévin Gameiro értékesített (1–0).

Ezzel úgy tűnt, megszerzi a három pontot az Atlético, de tartogatott még fordulatot a mérkőzés. Az Alavés mindössze kétszer próbálkozott lövéssel a meccsen, de az egyikből gól született. Manu García bombája a 95. percben Jan Oblak kapujában kötött ki (1–1), így döntetlent játszott egymással a két csapat. Csak összehasonlításképpen: a hazai együttes 27-szer próbálkozott lövéssel, illetve húsz szögletet rúghatott.